Jaka powinna być torba na laptopa dla współczesnego mężczyzny?

0
983


Torba na laptopa potrzebna jest każdemu mężczyźnie, który w swojej codziennej pracy wykorzystuje laptopa i musi często go przenosić. Można oczywiście zakupić do tego celu także plecak, jednak jest o wiele mniej elegancki i raczej nie przystoi na wysokim stanowisku, zwłaszcza gdy mamy kontakt z klientami. Podpowiadamy, jaka powinna być idealna torba na laptopa dla współczesnego mężczyzny i na co zwracać uwagę przy jej zakupie.

Przede wszystkim dokładnie sprawdź rozmiar torby

Pamiętajmy, że atrakcyjny wygląd torby nie jest tak ważny, jak fakt, że przede wszystkim powinna być ona idealnie dopasowana pod względem rozmiaru do ekranu naszego komputera. Mierzy się w tym celu przekątną ekranu. Najczęściej laptopy mają przekątną ekranu wynoszącą ok 15-16 cali. Rzadziej spotykamy nieco mniejsze laptopy o przekątnej 14 cali, istnieją jednak również duże laptopy robocze, które mają przekątną powyżej 17 cali. Pamiętaj, że nosząc laptopa w torbie o złym rozmiarze (na przykład za dużej), zwiększasz ryzyko uszkodzenia laptopa.

Torby praktyczne i dla biznesmenów

Obecnie w ofercie mamy przede wszystkim dwa rodzaje toreb: torby praktyczne i eleganckie, przeznaczone dla biznesmenów. Torba, którą wykorzystujesz do codziennych czynności, takich jak na przykład zabieranie laptopa ze sobą na uczelnię, musi być oczywiście estetyczna i trwała, natomiast w takim przypadku nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na drogą torbę skórzaną. Zdecydowanie wystarczy torba za kilkadziesiąt złotych wykonana z nylonu lub poliestru. Tego rodzaju materiały, mimo iż nie należą do najbardziej wyszukanych, mają swoje zalety: są wytrzymałe i nie przepuszczają wody, więc naszemu laptopowi nie grozi zamoknięcie.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jednak, jeśli jesteśmy biznesmenami i ze względu na wykonywaną pracę musi zawsze wyglądać reprezentacyjnie. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w torbę z materiałów, które prezentują się luksusowo: ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości sztucznej skóry. Elegancka galanteria skórzana w umiarkowanych cenach dostępna jest między innymi na stronie: http://sklep.solier.pl/pol_m_Torby-meskie_Torby-na-laptopa-131.html. Można tu znaleźć wysokiej jakości torby męskie na laptopa.

Wybierz torbę z dużą ilością przegródek!

Zwracajmy uwagę nie tylko na to, z czego wyprodukowana jest torba i jak się prezentuje, ale i jak jest zbudowana w środku. Kiedy zabieramy już torbę na laptopa, nie chcemy brać oprócz niej wielu dodatkowych innych toreb. Dlatego szukamy dużych toreb na laptopa, przepastnych: powinny one oprócz komputera pomieścić dodatkowe akcesoria, dokumenty, akta, książki czy drugie śniadania.To sprawia, że często kupując laptopa kierujemy się przede wszystkim jego wyglądem z zewnątrz. Nie jest to słuszne. Powinniśmy dokładnie obejrzeć go wewnątrz i zobaczyć, czy odpowiada nam wielkość poszczególnych przegródek. Jeżeli w codziennej pracy potrzebujemy korzystać z dużej ilości akt lub innego rodzaju dokumentów, być może dobrym pomysłem będzie zakup aktówki, wyposażonej w dużą przegródkę na laptopa. Nowoczesne torby na laptopa cechują się przede wszystkim wielofunkcyjnością. Nie służą wyłącznie do noszenia laptopa, mają odpowiednie miejsca na poszczególne akcesoria i dokumenty. To właśnie ich wielofunkcyjność stanowi największą zaletę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, podczas kupowania torby na laptopa?

Oczywiście, bardzo istotna jest jakość wykonania. Jeżeli kupujemy torbę skórzaną, koniecznie obejrzyjmy dokładnie przeszycia. W tańszych modelach mogą one pękać i wtedy torba zaczyna się rozpadać. W torbach z górnej półki ten problem jednak praktycznie nie występuje.

Warto zastanowić się także, czy zawsze klasyczna torba na ramię będzie faktycznie najlepszym rozwiązaniem. Nosząc laptopa w torbie na ramieniu bardzo obciążamy kręgosłup, szczególnie jeśli robimy to dzień w dzień. Być może, jeśli nasz laptop jest duży i ciężki, warto pomyśleć o torbie na laptopa na kółkach?

Torba czy plecak?

Z pewnością, dla mężczyzny, który pranie być elegancki i stylowy, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie torba na laptopa. Jednak nie każdy z nas stawia prezencję na pierwszym miejscu. Niektórzy mężczyźni, szczególnie młodzi, o wiele bardziej cenią wygodę i aktywny tryb życia. Dla takich osób lepszym wyjściem może okazać się plecak na laptopa. Nie jest on oczywiście zbyt elegancki, jednak bardzo wygodny. Ciężar jest w nim równomiernie rozłożony, dlatego też jest to wyjście o wiele bardziej korzystne dla naszego kręgosłupa. Taki plecak doskonale sprawdzi się podczas wycieczek!