Co dla dzieci w Warszawie? 5 pomysłów na rodzinną wycieczkę do stolicy

0
1668
Co dla dzieci w Warszawie? 5 pomysłów na rodzinną wycieczkę do stolicy

Warszawa oferuje wiele wyjątkowych atrakcji dla dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas rodzinnej wyprawy do stolicy Polski?

Zwiedzanie Starego Miasta

Stare Miasto Warszawy to wiele wyjątkowych zabytków. Warto zatem wybrać się na spacer w te rejony i zobaczyć przede wszystkim Zamek Królewski oraz znajdującą się przy nim Kolumnę Zygmunta. Wato także zobaczyć Barbakan, Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syrenki, Kamienne Schodki czy mury miejskie.

Zwiedzanie Starego Miasta można połączyć także z wędrówką Krakowskim Przedmieściem, przy którym znajduje się Pałac Prezydencki.

Pałac Kultury i Nauki

Uznawany za symbol Warszawy – Pałac Kultury i Nauki warto zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale także warto zajrzeć do środka.

Na XXX piętrze budynku znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama na miasto. W Pałacu działają także Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji PAN, Muzeum Domków dla Lalek, które również warto odwiedzić razem z dzieckiem.

Warszawskie muzea

Oprócz wymienionych wyżej muzeów w Warszawie znajduje się także wiele innych placówek muzealnych przygotowanych na odwiedziny małych gości.

Warto wskazać między innymi na Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działające w ramach Muzeum Etnograficznego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Stadion Narodowy

To kapitalne miejsce do sprawdzenia nie tylko przez małych fanów piłki nożnej. Stadion Narodowy można zobaczyć z zewnątrz oraz można zwiedzić go od środka – dla dzieci przygotowano też specjalne trasy do zwiedzania. W okolicy stadionu często organizowane są także różne wydarzenia, na przykład latem można pojeździć gokartami.

Teatry dla dzieci

Kulturalną rozrywkę zapewniają teatry dziecięce – rodzice zastanawiający się nad tym, co dla dzieci w Warszawie sprawdzi się podczas deszczowego dnia, powinni zapoznać się z aktualnymi repertuarami teatrów dla małych widzów. To doskonała alternatywa dla popularnego kina. Warszawskie teatry dziecięce zapraszają maluchy już od pierwszego roku życia.