Co kupić dziecku na Mikołajki?

0
1800

Otrzymywanie prezentów jest równie przyjemne co ich dawanie. Największe szczęście zarówno obdarowanym jak i obdarowującym dają te najbardziej trafione podarunki. Mikołajki to jedna z tych okazji, podczas których głowimy się co podarować naszym bliskim. Zwłaszcza tym najmłodszym. Nasi milusińscy potrafią być bardzo wymagający, co może z pewnością potwierdzić każdy rodzic.

Bezpieczny prezent dla niemowlaka

Mimo tego, że niemowlaki nie wiedzą jeszcze kim jest Święty Mikołaj i nie rozumieją czym są Mikołajki, już od najwcześniejszych lat można zaszczepiać im ideę bezinteresownego dawania sobie podarków (czym z pewnością odwdzięczą się w przyszłości laurkami oraz własnoręcznie wykonanymi rysunkami). Prezenty dla dzieci do 2 roku życia powinny przede wszystkim wspomagać rozwój. To najlepszy czas, żeby uczyć naszą pociechę pierwszych słów, czy pokazywać mu świat kolorów oraz kształtów. Ulubioną zabawką wielu dzieci w tym wieku są często grzechotki, gryzaki i pluszaki, czyli przedmioty które można tarmosić, gryźć, potrząsać. Kupując prezenty na Mikołajki dla dziecka, zawsze zwracaj uwagę na ich bezpieczeństwo poparte atestami.

Rozwój przez zabawki

Kiedy kończy się okres niemowlęctwa, dziecko zaczyna coraz świadomiej spoglądać na świat. Jest ono również coraz bardziej wymagające pod względem prezentów. Warto w tym czasie zwracać uwagę nie tylko na atrakcyjność darowanej zabawki, ale również jej wpływ na kształtowanie się umiejętności dziecka. Zdolności manualne oraz artystyczne mogą rozwijać nie tylko kredki (chociaż one też są świetnym pomysłem na prezent, jeśli dziecko przejawia zdolności artystyczne), ale również stempelki z kształtami czy zwierzątkami, które pozwolą maluchowi na urozmaicenie swojej pracy. Znane od dziesiątek lat układanki, puzzle, piramidki z obręczami czy sortery z kształtami są wciąż jednymi z najchętniej kupowanych prezentów. Poprzez świetną zabawę rozwijają umiejętności motoryczne, logiczne a także kreatywne myślenie. Pomimo tego, że podobnymi zabawkami bawiliśmy się my, nasi rodzice oraz dziadkowie, producenci dbają o to, żeby były one atrakcyjne dla kolejnych pokoleń i spełniały przy tym swoją funkcję.

Prezent z dzieciństwa do wspominania przez całe życia

Wielu rodziców w pewnym momencie życia dziecka zaczyna obdarowywać go takimi prezentami jak tablety, komórki czy inne urządzenia elektroniczne. Pomimo zalet jakie niosą ze sobą gry oraz programy edukacyjne, urządzenia te mają także wiele wad i zagrożeń których nie warto bagatelizować. Atrakcyjne dla dziecka w wieku przedszkolnym mogą być również prezenty nie podłączone do sieci. Obserwuj swoją pociechę, dowiedz się co lubi, przy czym najchętniej spędza czas, czy interesuje się sportem, czy może woli artystyczne aktywności. Na Mikołajki prezenty mogą również stanowić początek przygody, którą maluch będzie rozwijać w dorosłym życiu. Jeśli dziecko interesuje się muzyką, dobrym pomysłem na podarek może być instrument lub zabawka muzyczna. Być może mikroskop sprawi, że zacznie się interesować życiem zwierząt oraz roślin.

Wybór odpowiedniego prezentu na Mikołajki nie zawsze jest łatwy. Dlatego warto spędzać czas ze swoim dzieckiem, bawić się z nim i co najważniejsze, zawsze uważnie słuchać. To wystarczy, aby sprawić mu wymarzony prezent, który pochłonie go na długie godziny.