Co zobaczyć z dziećmi w Poznaniu? TOP 5 miejscówek!

0
3252
Co zobaczyć z dziećmi w Poznaniu? TOP 5 miejscówek!

Nie tak dawno temu, bo przy okazji weekendu majowego mieliśmy okazję wybrać się z dziećmi na wycieczkę do Poznania. Przed tym wyjazdem długo zastanawialiśmy się nad tym, jakie miejsca w Poznaniu warto zobaczyć. Wybraliśmy samodzielnie listę pięciu faworytów. A że wycieczka była bardzo udana, to wydaje mi się, że warto, abyśmy pochwalili się Wam tym miejscami sugerując jednocześnie, co w Poznaniu warto zobaczyć. Zacznijmy od początku.

Stary rynek

Prawdziwa duma Poznania, gdzie podziwiać można ratusz, wspaniałe kamienice czy też koziołki na poznańskim rynku. Jest to zdaje się trzeci największy rynek w Polsce i zdecydowanie warto go zobaczyć spędzając czas miło i przyjemnie w czasie atrakcyjnego spaceru.

Muzeum Rogali

Któż nie słyszał o poznańskich rogalach? Chyba wszyscy wiemy, że w Poznaniu jest takie muzeum, do którego zdecydowanie warto udać się ze swoimi dziećmi. Można tam podziwiać miejscowe muzeum przy okazji przygotowując swojego własnego smakowitego rogala. Świetna sprawa!

Poznańskie zoo

Większość ludzi, a zwłaszcza większość dzieciaków bardzo lubi zwierzątka. Świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi w Poznaniu jest zatem wizyta w poznańskim zoo, gdzie zobaczyć można zwierzęta różnej maści, które z pewnością wzbudzą sympatię wielu maluchów!

Laboratorium wyobraźni

W laboratorium wyobraźni znajdującym się w Poznańskim Parku Naukowo Technologicznym można spędzić ciekawie czas obserwując pokazy w planetarium, różne eksperymenty i zjawisko fizyczne. Fajna sprawa, która pozytywnie wpłynie na rozwój każdego dziecka.

Dobra restauracja

Nie ukrywajmy, w czasie wizyty w Poznaniu trzeba coś zjeść. W mieście tym znaleźć można wiele dobrych knajp i w zależności od swoich upodobań wybrać można się do restauracji włoskiej, azjatyckiej czy regionalnej. Z mojej strony polecić mogę włoską restaurację w Poznaniu – per l amore della pizza. Zamówicie tam smakowitą pizzę, o której pamiętać będziecie przez bardzo długi czas.