Czekoladowe prezenty na gwiazdkę – piękne i pyszne

0
935

Chociaż ma dużo kalorii, to jednak jest bardzo pyszna – czekolada, bo to właśnie o niej mowa, jest również często wybierana jako prezent gwiazdkowy. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, aby kupić ją dla bliskiej ci osoby, w takim przypadku warto postawić na oryginalny prezent, który od razu wzbudzi uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

W czekoladzie znajduje się dużo dobrego. Zawiera ona między innymi duże ilości magnezu, manganu, potasu, wapnia, żelaza i miedzi oraz cynku, jest też bogata we flawonoidy, które działają jako silny antyoksydant, co powoduje, że pozwala ona na przeciwdziałanie przedwczesnemu starzeniu się komórek. Czekolada pozwala również na podwyższenie poziomu endorfin, które nazywane są hormonami szczęścia – to właśnie dzięki nim wielu z nas po czekoladzie czuje się lepiej.

Czekolada pod choinkę – postaw na coś oryginalnego!

Przed świętami Bożego Narodzenia na sklepowych półkach znajduje się wiele różnych czekoladowych wyrobów. Królują przede wszystkim czekolady w rozmaitych wariantach do wyboru, również dostępne są czekoladowe mikołaje czy pralinki. Jednak jeżeli poszukujesz jednak czegoś wyjątkowego, w takim przypadku warto poszukać czekoladek nieco innych, które natychmiast przyciągają uwagę swoim wyglądem i do tego wyśmienicie smakują. Zapraszamy do sprawdzenia naszych pomysłów na unikatowe czekoladowe upominki!

1. Czekoladowe figurki

To jeden z popularnych pomysłów na czekolady – nie są to jednak zwykłe, banalne figurki, które czekają w sklepach. Do wyboru są między innymi takie prezenty na gwiazdkę, które przypominają same w sobie prezenty, można kupić też czekoladowe obrazki malowane różnymi kolorami czekolady, czekoladowe aniołki czy zabawki z czekolady, na przykład samochodziki, narzędzia czekoladowe czy też czekoladowe akcesoria dla kobiet.

2. Własna kompozycja czekolady

To z kolei propozycja dla osób lubiących rozmaite kompozycje smakowe, także niedostępne w sprzedaży w sklepach. Istnieją firmy, które pozwalają swoim klientom na skomponowanie czekolady zgodnie ze swoim pomysłem. Na początku należy wybrać rodzaj czekolady, a następnie wymarzone dodatki, na przykład imbir, żurawinę, suszone wiśnie, cytryny, sezam, orzechy piniowe, chili, miętę, a nawet ciasteczka czy popcorn. Możliwości tworzenia kompozycji są nieskończone!

3. Czekolada z personalizowanym opakowaniem

Również na uwagę zasługują upominki czekoladowe w dekoracyjnych opakowaniach. W swojej ofercie posiada je ChocoRepublica, która specjalizuje się w tworzeniu różnorodnych kreacji z czekolady. Oferuje między innymi czekoladowe figurki, luksusowe praliny czy gry z czekolady.

Ponadto firma pozwala swoim klientom na personalizację opakowań – oznacza to, że można wybrać samemu odpowiedni szablon czy samemu przygotować projekt opakowania, na którym mogą znaleźć się fotografie czy życzenia. Nawet jeżeli czekoladki będą zjedzone, opakowanie pozostanie uroczą pamiątką.