Demon i Panna Prym Paulo Coelho

0
18

Demon jako przestroga dla wszystkich.

Książka Demon i Panna Prym to opowieść Paulo Coelho o niekończącej się walce dobra ze złem, światłości z ciemnością. Pewnego dnia do małego, wiejskiego miasteczka przybywa tajemniczy nieznajomy. Mieszkańcy miasteczka są wobec niego bardzo nieufni. Zarzucają mu, że sprowadził złe moce do ich miasteczka. Młoda dziewczyna jest bardzo zainteresowana tajemniczym przybyszem.

Wciąga się w niepokojącą grę i na co dzień musi wybierać pomiędzy dobrem a złe. Wybór jest bardzo ciężki, często dziewczyna wybiera niesłusznie, sprowadzając kłopoty na siebie i innych. Jak każda powieść Paulo Coelho, tak i ta niesie ze sobą wiele przesłań. Pokazuje, że dobro nie zawsze musi wygrywać, nie zawsze też jest słusznym wyborem.

Alternatyw jest zwykle bardzo wiele i zanim podejmie się ostateczną decyzję, powinno ją poprzedzić głębokie przemyślenie danej sytuacji. Tylko wtedy uda się dostrzec właściwą ścieżkę, którą należy się poruszać. Demon i Panna Prym opisuje jak nawet z pozoru nic nieznaczące wydarzenia potrafią zmienić bieg życia, bieg historii.