Impreza rodzinna. Restauracja czy catering?

0
18292
Impreza rodzinna. Restauracja czy catering?

Przed Tobą ważna uroczystość rodzinna a nie wiesz jak ją zorganizować? Zacznij od wyboru miejsca. W najlepszych restauracjach wolne terminy trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Uroczystość rodzinną można urządzić również do domu.

Ta druga opcja czyli gościna we własnym domu nie każdej kobiecie przypadnie do gustu. Dla większości z nich, oznacza to konieczność gotowania. Sami musimy przyznać, że gotowanie na 30 osób to spore wyzwanie. Na całe szczęście z pomocą przychodzi nam catering. Urządzając przyjęcie w restauracji płacimy nie tylko za zamówione dania. Musimy również opłacić koszty wynajęcia sali. Wszystko też zależy od rozmachu imprezy. Zapraszając gości do domu możemy dokonać pozornych oszczędności.

Średni metraż mieszkania w Polsce nie pozwala raczej na organizowanie wystawnych przyjęć dla całej rodziny. Przyjęcie musi być zorganizowane w restauracji. Tak jest w przypadku chrzcin. Za chrzciny w restauracji zapłacimy od jednej osoby. Trudno niestety powiedzieć średnią cenę. Wszystko zależy od miejsca, w którym organizowane są chrzciny. Ogólnie rzecz biorąc od osoby zapłacimy najmniej 60 zł, a w największych miastach w obleganych restauracjach nawet 150. Oferowane menu obejmuje przystawki, zupy, główne danie oraz desery. Trzeba jednak oddzielnie zapłacić za alkohol. Chrzciny organizowane dla 30 osób mogą nas kosztować 3. tys zł. Jak na tym tle przedstawiają się ceny cateringu?

Koszt cateringu uzależniony jest od rozmachu imprezy, ilości osób, oraz charakteru przyjęcia. Dla przykładu za chrzciny zapłacimy od 35 do 100 zł za 1 osobą. W przypadku komunii jest to koszt od 60 do 170 zł. Jak widać ceny są zbliżone do tych, które musimy zapłacić w restauracji. Powstaje więc pytanie – gdzie zorganizować imprezę rodzinną? Goście w domu to tak naprawdę niewielka oszczędność ale zdecydowanie większa swoboda. W dobie powszechnie dostępnego cateringu o jedzenie nie musimy się martwić. Odpada więc konieczność ślęczenia przy garach. Z drugiej jednak strony po przyjęciu czeka nas sprzątanie. Restauracja wydaje się więc lepszym wyborem. Gdy impreza dobiegnie końca wychodzimy wraz z pozostałymi gośćmi.