Jak odpalać fajerwerki

0
10

Z fajerwerkami do czynienia każdy z nas ma przynajmniej raz w roku. Większość skupia się na ich obserwowaniu, część z nas jest jednak często odpowiedzialna za odpalanie fajerwerków. Z tego też powodu pragniemy zapoznać Was ze sposobami odpalania fajerwerków, dzięki którym nauczycie się bezpicznego puszcza sztucznych ogni. Liczymy na to, że z uwag tych zechcecie skorzystać.

Przy odpalaniu bądź trzeźwy

Poradnik nasz zacząć pragniemy od tego podstawowego faktu – otóż przy odpalaniu fajerwerków należy być trzeźwmy. Alkohol sprawia, że człowiek zaczyna inaczej myśleć, jest bardziej odważny i często decyduje się na głupotę. Uwierz nam – sztuczne ognie to nie żart i na pewno nie chcesz, aby przez alkohol odpalane przez Ciebie fajerwerki komuś zaszkodziły!

Zapoznaj się z instrukcją na fajerwerkach

Jeśli już masz zaplanowane przygotowanie pokazu fajerwerków i wiesz, że jesteś trzeźwy, to teraz zapoznać możesz się z instrukcją dołączoną do opakowania. Wiemy, że kiedyś już mogłeś puszczać sztuczne ognie. Czasy jednak się zmieniają i podobnie jest z materiałami pirotechnicznymi. Nie strugaj zatem kozaka, ale na spokojnie zapoznaj się z instrukcją i sprawdź, jak według niej odpalić powinieneś sztuczne ognie.

Zabierz się do działań

Znając już instrukcję odpalania fajerwerków możesz powoli zacząć się przygotować do ich odpalania. Najpierw zwróć uwagę czy opakowanie lub też same fajerwerki nie byłu uszkodzone, rozerwane lub też zamoczone. Jeśli są w dobrym stanie, to możesz przygotowywać je do wystrzelenia. W tym celu wybierz najpierw do tego odpowiedni teren (płaski, na wolnej przestrzeni), a następnie ustaw fajerwerki. Jeśli odpalasz rakiety, to pamiętaj, aby wbić je mocno w ziemię w pionie, aby przypadkiem nie polaciały w bok!

Odpalając fajerwerki podchodź do nich z ogniem zawsze z boku. Po podpaleniu lontu oddal się od fajerwerków i skup się teraz na obserwacji efektu swoch prac. Liczymy na to, że wiesz już jak odpalać fajerwerki i nie zrobisz sobie przy tym krzywdy.

Artykuł udostępniony dzięki Etna Fajerwerki