Jak otrzymać 500 zł na dziecko. Przewodnik krok po kroku

0
3648
Jak otrzymać 500 zł na dziecko. Przewodnik krok po kroku

Wejście w życie Programu 500+ wzbudziło wiele kontrowersji wśród naszego społeczeństwa. Na pewno nie raz o nim słyszeliście, jak politycy toczyli nad nim poważne debaty, aż w końcu pojawił się w naszym życiu, dając nadzieje wielu rodzinom na lepsze życie.

Na temat tego programu pojawiają się najróżniejsze opinie. Ludzie chwalą sobie ten program, dzięki temu, że zyskali dodatkowe pieniądze na życie, których do tej pory mieli bardzo mało. Inni twierdzą, że jest to marnotrawienie pieniędzy, a Rodzice nie powinni wyciągać ręki do Państwa po dodatkowe finanse. Tak długo jak będzie trwał ten program (oby jak najdłużej!) ludzie będą się różnie o nim wypowiadać. Warto jednak sobie wyjaśnić, co zrobić, aby uzyskać te należne niektórym pieniądze.

500 plus krok po kroku – jak można najszybciej załatwić sobie ten dodatek pieniężny?

Jak otrzymać 500+?

Przede wszystkim trzeba mieć dzieci, a najlepiej minimum dwójkę. Jeżeli macie tyle pociech, to już wiecie, że otrzymacie na drugie 500 złotych. Czy ta kwota również zostanie przyznana na pierwsze dziecko, to zależy od Waszych zarobków. Jeżeli dochód w Waszej rodzinie nie przekracza 800 złotych, to możecie się starać o dodatek na pierwsze dziecko. Jeżeli Wasza pociecha jest niepełnosprawna, to kwota ta jest trochę wyższa i wynosi 1200 złotych. Warto dodać, że jeżeli macie tylko jedno dziecko, a nadal macie taki niski dochód (poniżej 800zł), to jak najbardziej możecie złożyć taki wniosek w odpowiednim ośrodku.

W związku z tym, że jest to program państwowy, który powoduje znaczny zastrzyk pieniędzy, urzędy bardzo pilnują, aby nie pobierały go osoby, którym on się nie należy, albo pobierają zasiłki na terenie innego kraju. Do takich sytuacji niestety dochodzi i jeżeli urząd wykryje taki proceder, to wstrzymuje wypłatę zasiłku oraz żąda zwrotu nienależnie pobranych pieniędzy. Warto więc o tym pamiętać i nie dopuszczać się oszustw.

Podjęcie pracy a 500+ – co zrobić, jeżeli w trakcie okresu zasiłkowego

Wasz dochód się poprawił, ponieważ podjęliście pracę? Wystarczy z umową zjawić się w urzędzie oraz wskazać swoje zarobki. Wtedy zostanie na nowo wyliczony dochód na jedną osobę w Waszej rodzinie. Jeżeli nadal nie będziecie przekraczać progu, to 500+ w Waszej rodzinie zostanie utrzymany. Jeżeli jednak przekroczycie wymaganą kwotę to na pierwsze/jedyne dziecko zasiłek zostanie wstrzymany.

Program ten może wydawać się skomplikowany, jednak wcale tak nie jest. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni wniosek, który jest do pobrania na stronie odpowiednich urzędów. Potem musicie czekać tylko na rozpatrzenie Waszej prośby o przyznanie 500+.