Nowy czy używany, jaki wózek kupić?

0
2475
Nowy czy używany, jaki wózek kupić?

Rodzice przed urodzeniem swojej pociechy muszą skompletować dla niego odpowiednią wyprawkę. Mają na to całe dziewięć miesięcy, dlatego zakupy mogą robić po trochu, aby wszystkie wydatki nie zaskoczyły ich w jednym miesiącu.

Wśród zakupów pojawią się na pewno pieluchy, których warto mieć chociaż troszkę na zapas oraz chusteczki nawilżane, które przy takich Maluchach bardzo szybko się kończą. Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, łóżeczko, zabaweczki, bujaczek, przewijak oraz…wózek. Tak, wózek jest jedną z tych pierwszych potrzeb, które trzeba zakupić.

Trzeba przyznać, że zakup wózka powoduje w głowach młodych Rodziców wiele pytań. Jaki wózek kupić? Czy zdecydować się na model, który warty jest kilka tysięcy złotych, czy jednak zdecydować się na coś tańszego? Jako model dokładnie wybrać, skoro wokoło jest wszędzie tyle opinii? Wózek nowy czy używany, odkupiony od kogoś? Odpowiedzi na te pytania musicie poszukać w sobie. Dlaczego?

W dobie rozwoju internetu, powstało wiele portali społecznościowych, gdzie ludzie publikują posty sprzedażowe. Chcą za tanie pieniądze pozbyć się najróżniejszych rzeczy, w tym właśnie wózków. Często takie wózki dziecięce są wystawione w bardzo okazyjnej cenie. Ładny, piękny wózek możemy zakupić za o wiele mniejsze pieniądze, niż byśmy dali w sklepie. Czy warto jednak się na to zdecydować? Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję, warto dokładnie obejrzeć używany wózek. Często ludzie za drobne kwoty wystawiają wózki, które tak naprawdę powinny znaleźć się już na śmietniku. Starają się jednak ukryć wszelkie wady, aby jak najszybciej go sprzedać. Do niczego się nie przyznają i cieszą się, jeżeli transakcja dojdzie do finalizacji. Dopiero po jakimś krótkim czasie kupujący dowiaduje się prawdy. Jednak nic już z tym nie zrobi.

Jaki wybrać wózek ostatecznie? Czasem można trafić na naprawę świetne okazje i kupić używany wózek, w bardzo dobrym stanie, który posłuży nam jeszcze przez bardzo długi okres. Czasem jednak można się naciąć. Każdy Rodzic sam powinien podjąć decyzję, czy woli jednak używany wózek, czy nowy z gwarancją od producenta.