Języki obce w szkole

0
16

Języki obce są w dzisiejszych czasach niezbędnym, bardzo ważnym elementem edukacji każdego ucznia.

Już od wielu lat w polskich szkołach uczono języków obcych. Jeszcze kilkanaście lat temu dominował język rosyjski, teraz natomiast króluje język angielski, następnie zaś niemiecki oraz inne, takie jak coraz bardziej modny hiszpański, włoski itd. Nauka jednego, a coraz częściej obowiązkowo nawet dwóch języków w szkołach to podstawa. Niestety, bardzo często jakość nauczania języków w szkołach znacznie odbiega od podstawowych standardów.

Z pewnością wynika to z nadmiernej liczby uczniów w klasach, co niweluje indywidualne podejście do ucznia do minimum, a co jest bardzo ważne przy nauce języków. Dlatego coraz więcej młodych ludzi stawia na wysoką jakość kształcenia w prywatnych szkołach językowych, gdzie pracuje się w kilkuosobowych grupach, co znacznie ułatwia kontakt ucznia z nauczycielem.

Szkoły językowe oferują szeroki wachlarz kursów do wyboru, skierowanych do różnych grup wiekowych, dopasowanych w zależności od stopnia zaawansowania, obranego celu nauki, jakim jest np. zdanie konkretnego egzaminu.