Kolor samochodu

0
13

Kolor auta ma znaczenie zwłaszcza dla kobiet.

Kolor samochodu ma znaczenie. Na tak sformułowane zdanie zapewne najbardziej euforycznie mogłyby zareagować nasze drogie czytelniczki. Czy jednak aby na pewno wyłącznie? Chyba nie do końca. Panowie, którzy mieliby okazję zapoznać się z tym akurat tekstem również pewnie mogliby to w jakiś sposób przyznać, że kolor auta ma pewne znaczenia dla jego posiadacza – w jaki sposób?

Otóż przecież nikt (lub przynajmniej: prawie nikt) nie chciałby dojeżdżać do pracy samochodem koloru jasnoróżowego (zwłaszcza, jeśli chodzi o mężczyznę), lub w wojskowe ciapki (to już w przypadku kobiety), czyż tak by nie było? W naszym, zachodnim, świecie przyjęło się, że głównymi kolorami samochodów są: czarny, srebrny, szary, bordowy, czerwony, granatowy, niebieski, zielony, rzadziej żółty, lub jeszcze innego rodzaju odmiany kolorów.

Nie produkuje się nawet aut w kolorach nietypowych. Zawsze można przemalować swój pojazd, ale kto by się na to zdecydował? Taki gust byłby przedmiotem omawiania – choć o gustach nie powinno się dyskutować.