Korepetycje

0
24

Korepetycje to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, najczęściej płatne, służące nadrobieniu lub pogłębieniu dotychczas zdobytej wiedzy.
Przed dzisiejszą młodzieżą stawiane są coraz wyższe wymagania. Oczekuje się od dzieci rozległej wiedzy na wszystkie tematy, zapisuje się na masę zajęć pozalekcyjnych: do szkół muzycznych, plastycznych, tanecznych, na zajęcia sportowe, kursy językowe itp. Ponieważ oczekiwania rosną, rośnie również popyt na wszelkiego rodzaju zajęcia i kursy pozwalające rozwijać różne umiejętności, uczące konkretnego przedmiotu.

Bardzo często również uczniowie nie nadążają z przyswojeniem materiału obowiązkowego w szkołach lub chcą ten materiał rozwinąć, mając wysokie ambicje co do swojej przyszłości. Dlatego coraz więcej młodych ludzi decyduje się na korepetycje. Raz, dwa a nawet kilka razy w tygodniu młodzież uczęszcza na zajęcia, gdzie nauczyciele lub studenci przekazują swoją wiedzę i przygotowują do klasówek, sprawdzianów, egzaminów.

Cena za korepetycje waha się w zależności od przedmiotu, stopnia wykształcenia i umiejętności nauczyciela, regionu. Najbardziej obleganymi przedmiotami, z których udzielane są korepetycje jest matematyka, biologia, fizyka, chemia, język angielski, polski, niemiecki.