Kwiaty dla Państwa Młodych w prezencie

0
991

Po pięknym i wzruszającym ślubie w kościele przychodzi czas na same przyjemności. Zazwyczaj goście ustawiają się w kolejce, żeby złożyć młodej parze życzenia. Wręczają wtedy kartki z życzeniami ślubnymi, kwiaty i symboliczne prezenty ślubne. Większe podarunki dowożą często wcześniej lub później bezpośrednio do mieszkania państwa młodych, którzy i tak muszą zorganizować jakiś transport dla wszystkich otrzymanych kwiatów. Niestety część z nich nie wytrzymuje tej całej drogi. Poza tym, nawet jeżeli nowożeńcy dostaną w prezencie ślubnym nawet kilka wazonów, prawdopodobnie nie wystarczą one, żeby pomieścić wszystkie bukiety.

Doceń atuty kwiatów w prezencie

Kwiaty to piękna dekoracja, a zwłaszcza bukiety robione specjalnie na ślub. Starannie dobrane kwiaty i ozdoby tworzą zwykle naprawdę wyjątkowe kompozycje. Jednak biorąc pod uwagę, że każdy z gości wręczy po jednym bukiecie trzeba założyć, że przynajmniej część tych pięknych kwiatów będzie trzeba wstawić do wanny… Można naturalnie obdarować nimi rodzinę i przyjaciół, tylko czy wtedy odbieranie kwiatów od gości ma w ogóle sens?

Prezent dla młodej ParyCoraz częściej para młoda zaznacza jeszcze w zaproszeniu ślubnym, że prosi o nie przynoszenie kwiatów, a zamiast tego na przykład wpłacenie pieniędzy na jakiś konkretny cel. Organizuje wówczas osobną skarbonkę do której goście wrzucają dobrowolną kwotę, a potem całość zostaje wpłacona na konto organizacji charytatywnej, jakiegoś towarzystwa opieki albo hospicjum. Czasami państwo młodzi zbierają też różne rzeczy dla tego typu organizacji. Na przykład zabawki dla domu dziecka. Dla każdej z zaproszonych osób będzie to niewielki wydatek, a zabawek można zgromadzić naprawdę sporo i sprawić tym samym radość wielu dzieciom.

Pan i pani młoda mogą również poprosić gości, aby pieniądze przeznaczone na zakup kwiatów w prezencie ślubnym wydali na jakiś upominek specjalnie dla nich. Może to być butelka wina. Można wtedy liczyć na imponujący zbiór i wiele romantycznych kolacji przy świecach i winie w przyszłości. Bywa też tak, że zaproszone na ślub osoby z własnej inicjatywy postanawiają przynieść zamiast kwiatów na przykład bombonierkę.

Wszystko to nie oznacza wcale, że nikt już nie chce kwiatów na ślubie. Jest to wyjątkowa ozdoba i mnóstwo par z radością przyjmuje bukiety od swoich gości. Można na przykład wszystko zorganizować tak, żeby kwiaty te ozdobiły salę przygotowaną na przyjęcie weselne. Skoro i tak prawie zawsze udekorowana jest jakimiś kwiatami czemu nie tymi od najbliższych?!