Ojcowie blogerzy – na czym polega ich fenomen?

0
279
Ojcowie blogerzy - na czym polega ich fenomen?

Blog dla ojców jest wciąż czymś nowym i zaskakującym w naszej rzeczywistości, choć trzeba przyznać, że w imponującym tempie przybywa nam zarówno ojców blogerów, jak i czytelników ciekawych męskiego spojrzenia na kwestię rodzicielstwa.

Blog ojca symbolem naszych czasów

Kto z nas będąc dzieckiem w chwilach buntu nie wykrzykiwał w stronę rodziców, że swoje dzieci będzie traktował lepiej i wychowywał inaczej? Czas biegnie szybko i oto nadeszła chwila, gdy sami jesteśmy odpowiedzialni za wychowanie swoich pociech. Wreszcie stanęliśmy przed długo wyczekiwanym zadaniem – to my jesteśmy rodzicami, to od nas tak wiele zależy, to my jesteśmy centrum dowodzenia. I oto okazuje się, że misja nie jest łatwa, choć dzięki Bogu możliwa do wykonania. Niełatwo jednak uniknąć błędów, a porażka jest wpisana w ryzyko zawodowe…

Współcześni ojcowie podchodzą do swojej roli bardzo świadomie i dojrzale. Starają się nawiązać z dziećmi kontakt partnerski, rozwijają ich pasje i zainteresowania, słuchają, rozmawiają, spędzają razem każdą wolną chwilę. Każdy z nich stara się wcielić w życie własną wizję ojcostwa. Model rodziny, w którym to matka zajmuje się domem i dziećmi, a ojciec zarabia pieniądze i jest symbolem dyscypliny odszedł dawno w zapomnienie. Dlatego można powiedzieć, że blog taty https://mlodytata.pl/ to forma komunikacji ze światem. Manifestacja własnych zasad, próba prezentacji swoistego spojrzenia na ojcowską miłość, troskę i odpowiedzialność za rodzinę.

Dlaczego czytamy blogi dla ojców?

Każdy czytelnik stale odwiedzający ulubione blogi doskonale wie, czego w nich szuka. Jedni podążają za inspiracją, by szarą codzienność uczynić barwną i fascynującą, innych zachwyca podejście do spraw trudnych z przymrużeniem oka. Niektórzy szukają odpowiedzi na trudne pytania zadawane im przez dzieci, sposobów, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, inni pragną odpocząć, obejrzeć piękne zdjęcia, przeczytać żartobliwą historię napisaną lekkim językiem. Dla każdego z nas wartościowy blog to miejsce ciekawe, warte ponownych odwiedzin. Być może spośród wielu wiernych czytelników narodzi się niejeden tata bloger?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here