Opony sztywne

0
9

Opony sztywne – ich zastosowanie i rodzaje.

Opony sztywne to najczęściej spotykana technologia opon zapewniających mobilność podczas naszej jazdy. Są one stosunkowo niedrogie i tanie w eksploatacji. Potrafią one zapewnić mobilność naszemu pojazdowi nawet podczas niemal zerowego poziomu ciśnienia.

Taką sztywność i mobilność zapewniają tym oponą gumowe wkładki , które znajdują się pomiędzy lub tez z boku ścianek opon. Opony sztywne posiadają tez specjalne stopki, które przylegają do felg i zapewniają sztywność naszym oponom. Niestety takie opony mają również swoje mankamenty. Jednym z takich mankamentów jest konieczność wyposażenia naszego samochodu w system kontroli ciśnienia.

Jest to bardzo ważne, ponieważ opony sztywne są tak skonstruowane, że możemy pewnego dnia nie zauważyć przebicia i dalej kontynuować naszą jazdę. Niestety kolejna wadą jest gorszy komfort jazdy przy korzystaniu z opon sztywnych. Niestety jest to minus zauważalny, mimo ,że przez wielu ignorowany. W porównaniu z normalnymi oponami pogorszona jest tutaj amortyzacja i kontrola jazdy. Opony sztywne są już coraz częściej poddawane działaniu nowej technologii, jednak wciąż owe wady posiadają i trzeba o tym pamiętać.