Pociągi

0
19

Standardowe pociągi wydają się nieco przestarzałe, jednak wciąż powstają owe rodzaje pojazdów szynowych.

Wynalezienie maszyny parowej było ogromnym osiągnięciem technicznym. Pozwoliło to między innymi na wprowadzenie pociągu jako środka lokomocji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe stało się przewożenie bardzo dużej liczby osób bądź towarów w naprawdę szybkim tempie.

Dzisiaj korzystanie z pociągów jest wypierane przez podróże samolotem, jednak dla wielu pozostaje atrakcyjne ze względu na dość niską cenę biletów oraz bezpieczeństwo (jedynym realnym zagrożeniem jest wykolejenie się, co zdarza się niezwykle rzadko i przy niezbyt dużej prędkości nie pozostawia ofiar w ludziach). Poza tym, tworzone są coraz nowsze wersje oraz modyfikacje pociągów.

Są to między innymi tramwaje oraz trolejbusy, czyli zminiaturyzowane wersje pociągów, wykorzystywane głównie w komunikacji miejskiej. Są one szybkie i praktyczne ze względu na poruszanie się po torach (nie dotyczą ich „korki” drogowe). Buduje się coraz szybsze pociągi, osiągające nawet 300 km / h. Wspaniałym wynalazkiem jest również metro – niezwykle szybki pojazd szynowy, poruszający się pod ziemią.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStatki
Następny artykuł„Piechota”