Prezent dla ucznia

0
1068

Jesteś dumną nauczycielką, która w swojej klasie wykształciła prawdziwą perełkę, która zasługuje na prezent? Widzisz, że jeden z Twoich uczniów bardzo się stara, robi co może, albo wygrywa olimpiady lub konkursy naukowe? Chcesz sprawić mu przyjemność, aby poczuł, że jest doceniany? Świetny pomysł! Powinnaś kupić odpowiedni prezent dla ucznia, który sprawi, że zachce mu się pracować jeszcze ciężej!

Doceń go w ocenach – to najłatwiejsze

Podejrzewamy, że gdybyś chciała wynagrodzić swojego ucznia poprzez wystawienie dobrej oceny, to wcale nie szukałabyś innych pomysłów na prezent dla ucznia. Chcemy jednak nadmienić, iż najważniejszym prezentem i formą pogratulowania uczniowi jest wystawienie mu odpowiednio wysokich i dobrych ocen. Jeśli więc masz w klasie ucznia, który się wyróżnia i który zasługuje na oklaski, to wystaw mu dobre stopnie. I porozmawiaj też z innymi nauczycielami przedstawiając im jego ogromne zdolności i potencjał, być może oni również zaczną go porządnie rozwijać!

Pomóż mu w edukacji

Jeśli chcesz dać swojemu uczniowi prezent, to powinnaś również pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób ułatwić mu zdobywanie wiedzy. Jeśli wiesz, że ma problemy z innym przedmiotem, niż ten, którego Ty uczysz, to śmiało pomyśleć możesz, aby jakoś go w nauce tego przedmiotu wesprzeć. Pomysłem może być przeprowadzenie dodatkowych zajęć, zwerbowanie mu kogoś do korepetycji (niekoniecznie nauczyciela, pomóc może mu kolega z klasy!) lub też kupno jakiejś książki czy ćwiczeń.

Skoro już przy literaturze jesteśmy, to możesz też pomyśleć o tym, aby swojemu uczniowi kupić jakąś książkę, która wciągnie go i pozwoli na oderwanie się od codzienności. Kup coś przygodowego, pełnego akcji i atrakcji, aby czytając książkę wcale się nie nudził!

A może dasz mu w prezencie rozrywkę?

Jeśli Twój uczeń to typowy mól książkowy, to powinnaś zastanowić się nad tym, jak od nauki go oderwać. To też się przecież przydaje. Tutaj interesującymi pomysłami są zakupu takich rzeczy jak gry komputerowe, gry planszowe lub też zakup vouchera na jazdę sportowym samochodem w serwisie internetowym Autoprezent.pl! Tak, zgadza się, to właśnie tam możesz kupić voucher na jazdę Ferrari lub Lamborghini. Twój uczeń siedział będzie co prawda na fotelu pasażera (no chyba, że ma prawo jazdy), ale przeżyje w nim niezapomniane chwile, za które z pewnością będzie Ci wdzięczny! Więcej dowiesz się na stronie firmy organizującej takie imprezy, zapewniamy jednak, że każdy uczeń myśli czasem o szybkich samochodach i tego typu prezenty dla ucznia zawsze dobrze się sprawdzają!