Produkcja angielskich sportowych samochodów

0
11

Samochody sportowe, o których mowa, pochodzą z Anglii.

Model sportowy produkowany był w Anglii – zresztą w wielu innych krajach też. Kilka lat później okazało się, że brytyjskie pochodzenie nie wpłynęło jednak negatywnie na sposób wykonania montażu.

W momencie prezentacji nowej generacji sportowego auta, w 1998 roku, świat motoryzacji ożywił się. Dość nudny, pod względem stylizacji, poprzedni model, po kilku latach produkcji został zastąpiony przez samochód posiadający nowoczesne nadwozie i wyjątkowo oryginalne wnętrze. Interesującym faktem jest to, że nowy model ma mniejszą długość nadwozia (o 7 cm) i rozstaw osi (5 cm) niż jego poprzednik. Natomiast karoseria jest szersza o 3,5 cm.

W praktyce jednak, brzmienie szóstego sportowego auta było zdecydowanie bardziej ciche, niż można było przypuszczać. Znaczne zmniejszenie sprzedaży spowodowała niespodziewana informacja dotycząca tego, że model ten produkowany będzie w Wielkiej Brytanii. Jest to dość trudne do wytłumaczenia. Samochody innej firmy od dawna produkowane są w brytyjskich fabrykach, jednak ich sprzedaż jest niezła.