Rodzina bezpieczna na stoku – jakie ubezpieczenie?

0
1248
Rodzina bezpieczna na stoku – jakie ubezpieczenie?
Ty i Twoi bliscy wybieracie się na narty całą rodziną? Niewątpliwie czeka Was dużo przyjemności. Aby jednak nie mieć zmartwień i zabezpieczyć się na każdą sytuację, także najgorszą, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie narciarskie. Przekonaj się, co powinno obejmować, aby jak najlepiej służyć każdemu z członków rodziny. Wykorzystaj porównywarkę polis, by znaleźć ofertę atrakcyjną i tanią.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania ubezpieczenia narciarskiego?

Ubezpieczenie narciarskie dostępne jest w znacznej większości towarzystw ubezpieczeniowych. To odmiana ubezpieczenia turystycznego, która ma składowe przygotowane właśnie z myślą o narciarzach. Może występować w mniejszych i większych pakietach, a także znacząco różnić się cenami. Korzystne ubezpieczenie narciarskie nie może być tanie, ponieważ to oznacza że albo nie chroni przed wszystkimi zagrożeniami, albo ma niskie sumy ochrony, co oznacza, że jeśli będzie Ci potrzebna droższa opieka medyczna, nie pokryje jej kosztów w pełni.

Kiedy szukasz ubezpieczenia narciarskiego dla swojej rodziny, bierz pod uwagę długość pobytu na nartach (to pozwoli Ci zaoszczędzić i zapłacić tylko za czas, w którym rzeczywiście będziesz potrzebować ochrony), miejsce docelowe (ubezpieczenie narciarskie mające działać za granicą powinno mieć kilka dodatków), a także cel podróży: jakie zimowe sporty zamierzacie uprawiać i które dyscypliny.

Stok

Narciarstwo a snowboarding – inne ceny ubezpieczenia narciarskiego?

Nie musisz zajmować się kwestią rozszerzana zakresu ochrony, jeśli cała Twoja rodzina zamierza zjeżdżać na nartach w klasycznym stylu. Sytuacja nieco się komplikuję, gdy w grę wchodzą jazda poza stokiem, speedriding, heliskiing, a czasem nawet snowboarding.

Każde towarzystwo ma swoją listę sportów i dyscyplin podwyższonego ryzyka (znajdziesz je w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Jeśli wybierasz się na stok, by uprawiać jedno z nich, będziesz musiał zapłacić nieco więcej. Podstawowa ochrona może obejmować jedynie styl klasyczny, potencjalnie najbezpieczniejszy.

Rodzina bezpieczna na stoku – jakie ubezpieczenie?

Co powinno obejmować ubezpieczenie narciarskie dla całej rodziny?

Bez względu na miejsce docelowe, ubezpieczenie narciarskie musi obejmować koszty leczenia (na stokach europejskich co najmniej 20-30 tys. euro) oraz ratownictwa (co najmniej 6 tys. euro). W razie wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty m.in. transportu medycznego, leczenia, zabiegów i operacji, wizyt lekarskich, akcji poszukiwawczej. W krytycznej sytuacji także transportu zwłok i pogrzebu.

W skład ubezpieczenia narciarskiego powinna wchodzić ochrona sprzętu. Jeśli narty, buty i kaski kupujecie, nie zaś wynajmujecie, ich przypadkowe uszkodzenie może bardzo Was zmartwić. Mając ten rodzaj ochrony, będziecie mogli liczyć na zwrot przynajmniej części ceny zakupu.

Wybierasz się na stok z dziećmi? Dopilnuj, by ubezpieczeniu narciarskim dla całej rodziny – lub tylko dla nich, jak wolisz – pojawiło się OC. Jeśli podczas nauki narciarstwa wjadą w kogoś i wyrządzą mu szkodę lub zniszczą jego sprzęt, nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.