Sposoby na ciemieniuchę

0
14

Ciemieniucha to problem, z którym mierzy się zdecydowana duża część rodziców. Głównie jest ona nieprzyjemnością występującą u dzieci zaledwie parę dni po przyjściu na świat. Objawia się ona pojawieniem się na główce dziecka żółtych łusek, jakie są efektem złuszczenia się skóry główki. Na wstępie chcemy zaznaczyć, iż ciemieniucha nie jest odczuwana przez dziecko, całkowicie go nie boli oraz nie piecze, więc walkę z ciemieniuchą mamy możliwość stoczyć bez nerwów. No właśnie, przejdziemy już do metod na to jakimi metodami usunąć ciemieniuchę.

Za najważniejsze źródło informacji służyć nam będzie tutaj strona młodego taty, który na przykładzie swych prywtanych doświadczeń zbudował listę sposobów na ciemieniuszkę, które poszerzyli jego czytelnicy dorzucając całą masę znanych metod na ciemieniuszkę https://zbygniew.pl/parenting/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/. Zacznijmy od początku.

Natłuszczenie skóry

Popularną metodą leczenia ciemieniuszki u dzieciaków jest natłuszczanie główki, a następnie usuwanie zbędnego naskórka z wykorzystaniem szczoteczki. Użyć można tutaj szczotkę do włosów o miękkim włosiu, jak również szczotkę do mycia zębów. Do natłuszczania skóry wykorzystać można na przykład oliwę, olej kokosowy czy specjalny specyfik taki jak ciemieniuszka.

Następnym pomysłem jak wykorzystanie wazeliny kosmetycznej. Na dwie godziny powinno się zostawić ją na skórze z ciemieniuchą, a następnie powinno się wyczesać ją grzebykiem, metoda jest zatem podobna do tych wspomnianych w poprzednim akapicie.

Babcie metody na ciemieniuchę

Twa babcia prawdopodobnie może wskazać Ci jakiś domowy sposób na zwalczenie ciemieniuchy. Wielce prawdopodobne, że metodą tą będzie przemywanie główki niemowlaka otrębami lub też sypanie na nią mąki ziemniaczanej.

A jakimi sposobami na zwalczanie ciemieniuchy możesz pochwalić się Ty?