Swap ciuchowy, czyli darmowa wymiana ubrań

0
4360
Swap ciuchowy, czyli darmowa wymiana ubrań

Ubrania mają to do siebie, że z czasem przestają odpowiadać naszym potrzebom – nasz styl ewoluuje, a noszone kiedyś ciuchy nudzą się. Jak odświeżyć garderobę, nie wydając fortuny? Inicjatywą, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, jest swap ciuchowy – darmowa wymiana odzieży połączona często z mini przyjęciem z kawą i ciasteczkami. Czy istnieje lepszy sposób na zrobienie porządków w szafie?

Jak działa swap ciuchowy?

Ciuchowe swapy są dziś organizowane na całym świecie, również w Polsce. Swapowe party regularnie odbywają się w wielu większych polskich miastach, a coraz częściej docierają także do mniejszych miasteczek. Idea darmowej wymiany ubrań ma mnóstwo fanek.
Na czym polega swap ciuchowy? Chcąc odświeżyć szafę i pozbyć się nienoszonych ubrań i dodatków, a w zamian zyskać nowe modowe perełki, kobiety organizują się i umawiają na ubraniową wymianę w określonym miejscu – to może być ulubiona kawiarnia, ale i ogródek albo garaż. Zasada jest prosta: każda uczestniczka przynosi ubrania, którymi chciałaby się wymienić – te muszą być w dobrym stanie, czyste, wyprasowane. Czasami jedyną „walutą” jest wymiana, czasami organizatorki zapraszają także dziewczyny, które chciałyby kupić ubrania. Zwykle wymiana ubrań organizowana jest w przyjaznej, luźnej atmosferze i towarzyszy jej muzyka i poczęstunek.

Jakie zalety ma swapowa wymiana ubrań?

Co sprawia, że swap party cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Sprawa jest prosta: każda z nas marzy o tym, żeby modnie wyglądać, a nic nie cieszy tak jak nowa torebka czy sukienka. Dzięki swapowej wymianie mamy okazję zdobyć modne ubrania i akcesoria, nie wydając ani grosza, jednocześnie robiąc w szafie porządki i pozbywając się ubrań, które już przestały nam się podobać.
Oprócz braku kosztów swapowa wymiana odzieży ma jeszcze jedną zaletę: wymieniając się ubraniami z innymi dziewczynami, mamy szansę upolować naprawdę oryginalne, jedyne w swoim rodzaju ubrania, dzięki którym wyróżnimy się z tłumu i przyciągniemy uwagę bardziej niż ubrane od stóp do słów w zestaw z sieciówki.