Symboliczne prezenty ślubne dla nowożeńców

0
3434

Każda para nowożeńców może pośród swoich prezentów znaleźć kilka pamiątkowych drobiazgów, które zazwyczaj są jednocześnie bardzo osobiste.

Często najbliżsi przyjaciele oprócz kompletu garnków z listy prezentów ślubnych, wręczają symboliczny upominek, który świadczy o tym, że naprawdę myślą o młodej parze i życzą im wszystkiego co najlepsze. Podobnie w przypadku, kiedy nowożeńcy prosili po prostu o pieniądze, ich bezosobowy charakter może zmienić wręczenie jakiegoś małego oryginalnego prezentu ślubnego. Po miesiącach i latach nie wspomina się tego ile pieniędzy wręczył ten kuzyn, a ile ta ciocia, ale od kogo była ta zabawna figurka, która stoi na nocnej szafce.

Słodkości dla nowożeńców

Ciekawym pomysłem na prezent dla nowożeńców może być zakup bardzo modnych ostatnio czekoladek, które nie są zwykłymi słodyczami, ale doskonałymi ozdobami wykonanymi na wzór naturalnych przedmiotów. Na sklepie, do którego przekieruje Cię poniższy obrazek znajdziesz wiele produktów idealnie nadających się właśnie na prezent dla Państwa Młodych. Możesz pomyśleć o zakupie ozdobionych, pięknych czekoladek lub produktów bardziej tematycznych jak mleczne przekąski na wesele czy zestawy czekoladek dla nowożeńców. Wybór jest spory i zostawiamy Cię z nim sam na sam!

Słodki prezent

Jak dać drobny prezent Parze Młodej?

Symboliczne podarunki dołączane są zazwyczaj do kartki z życzeniami ślubnymi albo do kwiatów dla państwa młodych. Są niewielkie i niedrogie. Mogą być zabawne albo romantyczne. Wszystko zależy od inwencji osoby, która wręcza prezent. Często tego typu upominki ślubne wręczają najbliżsi, ale młoda para może też otrzymać miły drobiazg od gości zaproszonych tylko na ślub. Również goście zaproszeni w ostatniej chwili, zamiast kogoś innego, kto się rozchorował mogą wręczyć prezent symboliczny, czyli bardzo nieduży i niedrogi.

Symboliczny prezent dla nowożeńcówNiewielki podarunek na ślub można zrobić samemu. Może to być figurka młodej pary z modeliny, albo poemat na cześć nowożeńców. Na pewno miłym upominkiem będzie też ładny słoiczek miodu, który będzie symbolizował słodkie wspólne życie… Butelka dobrego wina to też dobry pomysł na drobny prezent, który urozmaici niedługo nowożeńcom wspólną kolację. Sama kartka z życzeniami odpowiednio przygotowana może też stanowić symboliczny upominek. Jeżeli znajdą się w niej specjalne ozdoby czy rysunki, starannie obmyślone życzenia pisane wierszem, zdjęcia pani i pana młodego, zostanie na pewno wyjątkowo doceniona. Ważne, żeby prezent ślubny, bez względu na to czy jest symboliczny czy bardzo konkretny, dotyczył obojga młodych. Nawet jeżeli ktoś z zaproszonych gości zna na przykład tylko pannę młodą nie powinien myśleć tylko o niej przy wyborze prezentu, choćby tylko symbolicznego.

Drobne prezenty weselne wręczają również często państwo młodzi, jako pamiątkę oraz podziękowanie po ślubie i weselu. Mogą to być małe cukierki w ładnej torebeczce, breloczki, gipsowe aniołki itp. Najczęściej rozdawane są podczas zabawy weselnej albo pod koniec przyjęcia, kiedy goście już wychodzą.