System pomocniczy

0
12

Opony wykorzystujące system pomocniczy i informacje o nich.

Opony zawierające system pomocniczy są kolejnym, trzecim i ostatnim już modelem opon dziś przeze mnie opisywanych. są to opony, które są znakomitym połączeniem specjalistycznych Fel i ogumienia, które wchodzi w skład wyposażenia standardowego naszego samochodu.

Opony te zapewniają mobilność, nawet gdy bieżnik zostanie uszkodzony. Wtedy system zapewnia mobilność pojazdu i większość zadań mechanicznych przeskakuje na felgę , odciążając w ten sposób oponę. Wada jest też dosyć istotna. Niestety normalne felgi nie mogą współpracować z tym systemem, dlatego musimy zakupić specjalne felgi, które są niestety bardzo drogie. Opony te są produkowane przez takie firmy jak :Michalin czy też Continental.

Podsumowując niestety dochodzimy tutaj do pewnej konkluzji, która mówi nam , że nie ma znaczenia jaki system wykorzystamy. Nie ma ideału i o ciśnienie w oponach musimy dbać , bo nawet systemy pomocnicze nie pomogą nam w każdej sytuacji. Dlatego nie ważne jaki system wykorzystujemy zawsze musimy dbać o nas i nasz samochód podczas jazdy.