Systemy ogumień

0
11

Podstawowe info o systemach ogumienia i ich rodzajach.

W tym momencie spotkać możemy trzy różnorakie technologie które zapewniają poruszanie się naszego pojazdu po przebiciu takiej opony. Mamy wiec opony sztywne, opony wykorzystujące system pomocniczy oraz opony , które ulegają samo-uszczelnieniu.

Opony sztywne są często spotykane na polskich również drogach, pozostałe dwa rodzaje już niekoniecznie i można je spotkać bardzo rzadko. Opony samouszczelniające niestety posiadają spore wady, nie są one często dokładnie wyważone, co powoduje spore problemy, to może być jeden z powodów braku popularności tych opon. Opony pomocnicze są natomiast nieco za drogie, to jest z klei powód braku popularności tych opon.

Czasami można spotkać również hybrydy tych trzech rodzajów opon mobilnych. Hybrydy są obecnie dosyć często stosowane i spotykane. Oczywiście każdy z tych systemów jak wiemy posiada swoje wady i zalety. Ja osobiście wybrałbym chyba system opon sztywnych, które korzystają z systemu pomocniczego. Zdecydowanie najbardziej mi one mi odpowiadają. A Tobie ?