Tłumiki samochodowe

0
9

Bez tłumika samochód strasznie by hałasował.

Ile razy mieliśmy okazję słyszeć dźwięk przejeżdżającego samochodu przypominający warkot traktora? Na pewno przydarzyło się nam to wiele razy. Na pewno w wielu przypadkach jest tak, że powodem takiego, a nie innego, odgłosu silnika jest zwyczajnie popsuty tłumik.

Nie byłoby chyba jednak zbyt ryzykownym stwierdzeniem, że w większości przypadków przyczyną takich dźwięków jest celowe działanie – poprzez zakup odpowiedniego, tak zwanego sportowego, tłumika. Czy warto inwestować w taki sprzęt, który nadaje właśnie takiego może nieco drapieżnego charakteru naszemu samochodowi? To już nasza indywidualna decyzja.

Czasem warto jednak zastanowić się nad tym, czy aby na pewno zależy nam na takim pogłośnieniu naszego samochodu. Pamiętać należy, że poziom hałasu, jaki wydobywa się z silnika i tłumika, nie powinien przekraczać pewnej granicy, ponieważ w innym przypadku weszlibyśmy w konflikt z prawem. Jeśli więc będziemy o tym wszystkim pamiętać, to możemy spróbować zająć się zamontowaniem takiego właśnie sportowego tłumika.