Wykłady na szkoleniu z prawa jazdy

0
13

Wykłady służą teoretycznemu przygotowaniu kursanta do jazdy. Maja na celu nauczyć go zasad, nakazów i zakazów.

To, kiedy odbywają się wykłady zależy od ośrodka. Potem mogą zajść nieznaczne zmiany, które miałyby na celu dopasowanie najlepszej godziny i dnia dla wszystkich kursantów. Zwykle spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu, chyba, ze mamy do czynienia z kursem przyspieszonym, gdzie wykłady są odbywane codziennie.

Na wykładach kursanci sa uczeni podstawowych zasad poruszania się na jezdni kierowców, zasad pierwszeństwa itd. Uczą się znaczenia znaków, sposobu działania i odpalania samochodu, zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego czy pierwszej pomocy. Wszystko to ma na celu nauczenie i przygotowanie do bycia kierowcą. Rola kierowcy jest wbrew pozorom niezwykle odpowiedzialna, gdyż zależy od tego Zycie wielu osób, dlatego kładzie się duży nacisk na tego typu przygotowania. Sama praktykancie jest w stanie nauczyć prawidłowej jazdy bez znajomości zagadnień z teorii.

Wiele osób opuszcza wiec zajęcia z teorii, myśląc ze dadzą sobie radę bez jej znajomości. Jest to najbardziej mylne myślenie. Skutki tego odczują już na pierwszych godzinach praktyki.