Wyniki blogowej ankiety

By 2komentarze Permalink

Wyniki blogowej ankiety

Muszę się Wam do czegoś przyznać – bardzo bałem się tej ankiety.  Mój niepokój nie dotyczył potencjalnych komentarzy czy sugestii, a tak naprawdę frekwencji. Zastanawiałem się, czy znajdą się osoby, które poświęcą kilka minut i odpowiedzą na 15 pytań.

Dzisiaj wiem, że moje obawy były nieuzasadnione. Ankietę wypełniło 25 osób 🙂 . Bardzo Wam za to dziękuje. Wasze odpowiedzi zawierają cenne wskazówki, o które trudno w codziennym blogowaniu. Dzięki nim wiem, w jakim kierunku powinienem rozwijać bloga i na czym się skupić w najbliższej przyszłości. Jesteście ciekawi rezultatów? Zapraszam  🙂

 

Informacje podstawowe

Wpis zawierający ankietę ukazał się 12 lipca. Mieliście czas na wypełnienie formularza do 29 lipca. Artykuł przeczytało ponad 100 osób, z czego 25 zdecydowało się udzielić odpowiedzi.

Nie jest dla mnie zaskoczeniem, że zdecydowana większość czytelników bloga to kobiety. Facebook donosi, że płeć piękna stanowi 83% czytelników bloga. W blogowej ankiecie wyniki rozłożyły się podobnie:

Ankieta bloga - Płeć

 
Rodzinne Porachunki kieruje głównie do rodziców, dlatego cieszy mnie fakt, że aż 92% badanych posiada dzieci:

Ankieta bloga - Ile masz dzieci

 

Jak czytasz bloga

24% ankietowanych czyta bloga ponad rok:

Ankieta bloga - jak długo czytasz bloga

 
70% czytelników trafia na bloga dzięki wyszukiwarce Google. To osoby, które poszukują konkretnych informacji. Po uzyskaniu odpowiedzi zamykają przeglądarkę. Wg ankiety tylko 8% badanych zostało na dłużej.
Ankieta bloga - jak trafiles na bloga

 
Facebook to najlepsze źródło informacji o nowych wpisach. 40% ankietowanych zagląda na bloga wykorzystując najpopularniejszą sieć społecznościową:

Ankieta bloga - nowe wpisy

 

Tematyka bloga

Najchętniej czytacie wpisy dotyczące:

 • budżetu rodzinnego (80%)
 • edukacji finansowej dzieci (64%)
 • kosztów utrzymania dzieci (60%)

Niespecjalnie interesują Was tematy dotyczące:

 • charytatywności (28%)
 • wywiady z inspirującymi rodzicami (24%)

 

Poniższe pytanie sprawiło mi ogromną radość. Dla 80% ankietowanych moje artykuły okazały się inspiracją, albo zmobilizowały je do pozytywnego działania:

Ankieta bloga - czy wpisy ciebie zmobilizowały

 

Ocena bloga

Od początku bloga przeglądam i analizuję statystyki. To ważne informacje, choć to tylko liczby. Wiedziałem już ile czasu spędzacie na stronie i ile razy odwiedzacie konkretny wpis. Jednak dopiero ankieta uświadomiła mi, które artykuły przypadły Wam do gustu. Poniżej lista 5 najciekawszych wpisów:

 1. Budżet rodzinny – jak okiełznać domowe finanse
 2. Ile przepłacamy na dziecięcych produktach
 3. Swap ciuchowy czyli darmowa wymiana ubrań
 4. Edukacja finansowa maluchów – jak zacząć?
 5. 10 ekscentrycznych prezentów dla niemowląt

 
Oprócz artykułów cenicie sobie jeszcze:

 • Podawane przykłady, analizy i porównywania poszczególnych produktów
 • To że sam jesteś Tatą i dzielisz się z nami swoimi doświadczeniami.
 • Profesjonalizm, fachowość
 • Ujmowanie ważnych tematów z poczuciem humoru.
 • Przejrzystość i prostota w pisaniu.

Miło jest słyszeć pochwały pod swoim adresem 🙂 . Nie ukrywam, że również zależało mi na tym, aby się dowiedzieć co powinienem zmienić albo poprawić. Przesłaliście sporo sugestii dotyczących tematyki bloga, jakości wpisów i strony wizualnej. Oto najciekawsze:

Za mało nowych postów! Brakuje tekstów podobnych do tego o pieluchach ale np. o ubraniach, żywności, wyprawce szkolnej lub na wakacje.

 

Warto pomyśleć o narzędziach dla czytelników (jakieś tabelki czy coś, z czego sam Pan korzysta) gdzieś w osobnej zakładce na blogu.

 

Wg mnie fajną zmiana byłaby zmiana szablonu na bardziej nowoczesny, niestandardowy. No i szkoda, że na blogu nie widać autora w sensie np. zdjecia. Pora się ujawnić bo wróżę blogowi medialny sukces 😉

 

Czasem mam wrażenie za płytko wchodzisz w temat, mam pewien niedosyt informacji. Reszta jest super i trzymam kciuki za dalsze sukcesy! 🙂

 

przydaloby sie wiecej tekstow o praktyce oszczedzania (wiecej wskazowek dla poczatkujacych, np. info o dostepnych aplikacjach itd)

 

Autor pisze o małych dzieciach, ma małe doświadczenie w zarządzaniu finansami rodzinnymi i jako rodzic (krótkie dość). W sumie z punktu widzenia dużej rodziny z większymi dziećmi – blog jest zabawnie naiwny.

 

 

Podziękowania

Jeszcze raz bardzo gorąco Wam dziękuje za przesłane odpowiedzi. Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń. Czy tak wyobrażaliście sobie wyniki tej ankiety?

 • Coś jest z tym ujawnieniem się – czytelnicy lubią wiedzieć, kto do nich piszę. Ja lubię 🙂 Ale szablonu nie zmieniaj, jest przejrzysty, estetyczny, w zupełności wystarczający. Uważam też, że Twoje wpisy są rzetelne i wiesz, o czym piszesz. Oby tak dalej!