Zahir Paulo Coelho

0
11

Zahir jako książka o poszukiwaniu.

To jedna z najpopularniejszych pozycji literackich pisarza Paulo Coelho. Bohaterami tej książki jest małżeństwo. Żona pewnego dnia znika bez śladu. Mąż nie wiem, czy zginęła czy może uciekła z kochankiem. Ich małżeństwo nie było sielankowe, także mężczyznę nachodzą różne myśli. Książka Zahir znacząco różni się od poprzednich tego autora.

Tym razem Paulo Coelho opisuje prawdziwy świat z jego wszystkimi wadami i zaletami. Pokazuje rozmowy z biedakami i kloszardami, zwykłych prostych ludzi. Mężowi trudno jest odnaleźć się w świecie bez swojej towarzyszki życia.

Zdaje sobie sprawę z błędów i zaniedbań, która popełnił w stosunku do żony. Powieść uświadamia czytelnikom, że nigdy nie należy odkładać rzeczy, ludzi, kontaktów i relacji na potem. Wszystko należy robić tu i teraz, tak by nie przegapić chwili, w której można stracić wszystko: pieniądze, rodzinę, swoje własne życie. Rutyna to najgorsze co może spotkać współczesnego człowieka. Paulo Coelho pokazuje sposoby i drogi by tego skutecznie uniknąć i się przed tą zjadającą rutyną bronić.