Zaproszenia na komunię – kilka kreatywnych propozycji!

0
2141
Zaproszenia na komunię – kilka kreatywnych propozycji!

Pierwsza komunia święta to nie tylko wydarzenie duchowe, ale również jedna z niewielu okazji, żeby spotkać się całą rodziną w większym gronie. Coraz popularniejsze jest wynajmowanie sal w restauracjach czy robienie tak zwanego garden party dla swoich bliskich już po uroczystości. Mając na uwadze rangę wydarzenia, warto zadbać o odpowiednie zaproszenia, które podkreślą charakter uroczystości.

Kreatywne zaproszenia na komunię

Najpopularniejsze są oczywiście białe zaproszenia komunijne z motywem Hostii – mówi nasz rozmówca z serwisu Sakramento.plWarto jednak pomyśleć nad nieco innym zaproszeniem, które nie tylko poinformuje gości uroczystości o dacie i miejscu komunii, ale również w ciekawy sposób zachęci ich do uczestnictwa w imprezie po sakramencie.

Zaproszenia komunijne często są piękną pamiątką dla całej rodziny i samego dziecka. Warto więc wydać trochę więcej pieniędzy, żeby były wyjątkowe. Wiele zaproszeń komunijnych można spersonalizować, dzięki czemu można umieścić w nich zdjęcie dziecka lub ważny dla nas cytat. Można także zrobić z zaproszenia kolaż fotograficzny, na którym będą najważniejsze momenty z życia dziecka (np. chrzest, pierwszy apel w szkole itp.). Dzięki temu cała rodzina będzie miała przepiękną pamiątkę.

Zaproszenia na komunię – jakie wybrać

Coraz popularniejsze są zaproszenia w postaci minifotoksiążek, magnesów czy właśnie kolaży. Równie popularne są ręcznie robione zaproszenia, a także skrzyneczki ozdabiane metodą decoupage. Zaproszenia komunijne można także ozdobić białymi kryształkami lub eleganckimi wstążkami, a w środku można postawić na klasyczne cytaty, związane z pierwszą komunią, oraz ozdobne wzory. Niektórzy tworzą również spersonalizowane kartki, w których to dziecko samo wymyśla, co będzie w środku, a nierzadko również samo maluje obrazki do zaproszenia, które potem drukuje się w drukarni. Często również zamawia się tak zwane „exploding box komunijne”, które mają różne kształty geometryczne (np. trójkąta czy kwadratu) – po otwarciu na każdej ze ścianek można znaleźć zdjęcia dziecka, informacje na temat miejsca i godziny sakramentu, a także uroczystości po komunii.

Wszystko zależy od tego, kto jakim budżetem dysponuje, a także jaki ma pomysł na zaproszenie. Nie wszystkim podoba się wizja nietypowych zaproszeń komunijnych – niektórzy wolą postawić na klasyczne, gładkie, ozdobne kartki, których głównym zadaniem jest przekazanie zaproszonym gościom najważniejszych informacji. Wszystko zależy w głównej mierze od rodziców i od samego dziecka.