Zespół Retta

1
26

Istnieją rodzice, którym los odbiera pełnię szczęścia, jaką jest zdrowe i szczęśliwe dziecko. Przynosi natomiast zmartwienia i lęk o bezpieczeństwo pociechy. Wie o tym Basia, mama milczącego anioła. Jak możesz jej pomóc?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, kim są milczące anioły. Są to dzieci chorujące na zespół Retta, czyli straszną chorobę objawiającą się drastycznym cofnięciem w rozwoju. Schorzenie ujawnia się najczęściej między 6. a 18. miesiącem życia, a rozpoznaje się je po tym, że maluch, który dotychczas rozwijał się prawidłowo, praktycznie z dnia na dzień traci wszystkie pozyskane wcześniej umiejętności. Dla rodziców to prawdziwy szok, gdy ich szkrab nagle nie umie chodzić, raczkować, a nawet chwytać przedmiotów.

Zespół Retta dotknął również małą Maję, córeczkę Basi. Kobieta nie ustaje w dążeniu do ratowania pociechy i bezustannie stara się pomóc Mai w osiągnięciu tych wszystkich umiejętności, które pozwolą jej wieść życie możliwie tak normalne, jak życie jej rówieśników. Basia i Maja potrzebują jednak pomocy, a Ty możesz je wesprzeć. Wystarczy, że wpłacisz darowiznę na poniższy numer konta:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
konto bankowe nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytuł przelewu 28601 Rachwalska Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia .