Zwycięzca jest sam Paulo Coelho

0
12

Zwycięzca jako obraz współczesnego człowieka.

Najnowsza wydana powieść Paulo Coelho to książka zatytułowana Zwycięzca jest sam. Jest to historia, która swój początek ma na słynnym festiwalu filmowym w Cannes. Mnóstwo gwiazd, aktorów, sławnym ludzi. Ta sielanka zostanie nagle i niespodziewania zakłócona przez wtargnięcie rosyjskiego bogacza- Igora. Igora jest śmiertelnie zazdrosny i zaborczy.

Jego żona odeszła ze sławnym prezenterem telewizyjnym. Igor ma swego rodzaju obsesję na punkcie swojej żony. Pragnie odzyskać miłość ukochanej, niestety robi to w tak nieudolny sposób, że napotyka na swojej drodze same przeszkody. Powieść Zwycięzca jest sam to obraz nowoczesnego człowieka, którym żądzą pieniądze i władza. Jak pokazuje Paulo Coelho miłości nie da się kupić, dlatego Igor ma takie problemy z własną tożsamością.

Nie może uwierzyć w to, że mając taką ilość pieniędzy, odchodzi od niego ukochana kobieta. Paulo Coelho radzi czytelnikowi by zawsze zastanowił się, gdy stanie przed wyborem łatwej lub mniej uczęszczanej ścieżki. Książka obrazuje, że czasami warto wybrać tą mniej uczęszczaną drogę.