A na Święta nie zapominajcie o kartkach

0
1215

W okresie bożonarodzeniowym wszyscy myślimy o tym, aby jak najlepiej przygotować się do Świąt. Jedni pieką ciastam inni smażą pyszne świąteczne potrawy, a jeszcze inni ozdabiają tradycyjne świąteczne drzewko. W całym tym świątecznym klimacie jedno nie zmienia się nigdy – każdy, czy to mały, czy duży, czy stary czy młody, czy chłopak czy dziewczyna myśli o tym, aby sprawić najbliższym jak najmilszy prezent. I dziś właśnie chciałem napisać o moich ulubionych świątecznych prezentach. Założę się, że będziesz zdziwiony, gdy dowiesz się o co mi chodzi.

Tak, wszyscy lubimy dostawać nowe gadżety, ubrania, dobre alkohole czy gry. Ja wśród świątecznych prezentów wypatruję jednak najbardziej uroczych, tradycyjnej kartek świątecznych, które tylko z pozoru mają niewielką wartość.

Dla mnie ich wartość jest nieoceniona. Z prostego powodu: dlatego, że kartki te nigdy nie giną, nigdy się nie psują, nigdy nie tracą na aktualności. Zawsze są natomiast wspaniałym wspomnieniem minionych Świąt. Wspomnieniem, do którego bardzo chętnie wracam.

W moim domu mam szafkę, w której schowane są świąteczne kartki, które zbieram od nieco ponad 15 lat. Można znaleźć tam kartki, które otrzymałem na Święta od babci, od mamy czy od siostry. Są tam jednak również kartki, które wręczał mi ktoś spoza rodziny: na przykład z firm, z którymi współpracuję. Każdą z nich cenię tak samo, a każda osoba, którą mi ją dała zdobywa miejsce w moim sercu.

Apeluję więc do Ciebie: jeśli szykujesz komuś świąteczny prezent, to nie zapomnij dorzucić do niego eleganckiej kartki. Jeśli nie masz pomysłu na to, jak mogłaby ona wyglądać, to wiele wspaniałych propozycji znajdziesz na stronie Kartkaswiateczna.pl. Uwierz, że są ludzie, którzy do tych kartek ze wzruszeniem wracać będą przez lata.

Tak jak i wracam ja.