Alchemik Paulo Coelho

0
373

Alchemik, czyli najpopularniejsza książka Paulo Coelho.

 Alchemik to przede wszystkim opowieść o wędrówce w głąb własnej duszy. Bohaterek Alchemika Paulo Coelha jest młody andaluzyjski pasterz Santiago, który poszukuje skarbu. W swojej podróży napotyka wielu życzliwych ludzi, jednak jest tak skoncentrowany na poszukiwaniu skarbu, że nie zwraca na nich uwagi, mimo, że to człowiek jest w tej powieści najważniejszy.

Skarb znajdujący się w Egipcie śni się bohaterowi po nocach, nie pozwala o sobie zapomnieć. Mimo, że Santiago zostaje okradziony i los daje mu to zrozumienia, żeby wracał do domu, on dalej uparcie realizuje swój cel w dotarciu i odnalezieniu swojego wyśnionego skarbu. Gdy w końcu dociera do piramid, okazuje się, że skarbu tam nie ma. Jednak na miejscu pasterz Santiago uświadamia sobie co jest jego prawdziwym skarbem i wraca do swojego miasteczka, by tam go na nowo odkryć.

Powieść zdaje się być bajkową historią, w której każdy z czytelników odnajdzie cząstkę siebie. Uświadamia także, że to co najważniejsze jest zupełnie niedostrzegalne dla oczu. Książka pokazuje, że tylko sercem widzi się najlepiej. Dostrzega się prawdę nawet najmniejszych rzeczy.