Co robić z dziećmi w Zabrzu?

0
410

Jeśli jakimś cudem wylądujesz kiedyś w Zabrzu ze swoimi dziećmi, to pewnie będziesz zastanawiać się nad tym, co ciekawego można tam zrobić. Obawiam się, że będziesz mieć przeczucie, że nie ma tam żadnych atrakcji dla dzieci. Obawy te są jednak zupełnie niesłuszne i dlatego przygotowałem ten artykuł, mam nadzieję, że dzięki niemu miło spędzisz tu z dzieckiem czas i razem świetnie się pobawicie. Zobacz listę przygotowanych przeze mnie miejscówek, które warto odwiedzić.

Kąpielisko leśne Zabrze Maciejowice

Jeśli w Zabrzu znajdziesz się latem, to mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. W dzielnicy Maciejowice znajdziesz piękne leśne kąpielisko, gdzie zawsze miło i aktywnie spędzić można czas. Warto, bo Ty sobie odpoczniesz i poleżysz, a dziecko pobiega po trawce i pomoczy się w wodzie.

Jump World – park trampolin

Jeśli masz aktywne i nieco starsze dziecko, to również możesz sprawić mu tutaj atrakcję zabiegając je do parku trampolin. To miejsce, w którym można się bardzo wyszaleć skacząc na trampolinach i mając świadomość, że jest to zorganizowane w bezpieczny sposób.

Salon zabaw Fiku Miku

Mniejsze dzieci mogą z kolei być zainteresowane wspólnym wyjściem do salonu zabawa Fiku Miku. Znajdą się tam atrakcje i dla malutkich i dla troszkę większych dzieci, o wyborze tego miejsca może więc pomyśleć praktycznie każdy rodzic.

Ogród botaniczny w Zabrzu

Dzieci powinny wiedzieć też co nieco o przyrodzie. Dlatego też chcę polecić Ci wycieczkę do ogrodu botanicznego, w którym rosną piękne rośliny, drzewa i w którym jest zwyczajnie wiele fajnych rzeczy, które warto zobaczyć. Nawet jeśli nie jest się dzieckiem.

Dom muzyki i tańca

Dzieci wykazujące zdolność do muzyki i tańca mogą zainteresować się odwiedzeniem domu muzyki i tańca, który zawsze otwarty jest na młode talenty. Organizowanych jest tam wiele ciekawych akcji, którymi powinieneś się zainteresować.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Śląsk słynie z kopalni i dobrze by było, gdybyś wybrał się ze swoim dzieckiem do kopalni Guido. To piękne miejsce, w którym poznać można historię Zabrza. Gwarantujemy, że Twoje dziecko czegoś takiego nigdy wcześniej nie widziało!

Sala zabaw frajda

W Zabrzu znajduje się jeszcze druga sala zabaw dla dziec, o pięknej nazwie Frajda. Można odwiedzić ją z aktywnymi pociechami, które lubią biegać, szaleć i bawić się w towarzystwie rówieśników. Polecam!

Multikino

W pochmurne dni, kiedy nie ma opcji aby zrobić coś ciekawego można udać się w Zabrzu z dzieckiem do Kina. W Multikinie zawsze wyświetlane są najnowsze filmy i bajki, pośród których przynajmniej 2-3 pozycje zawsze skierowane są do dzieci w różnym wieku.

Nauka robienia pizzy

Na koniec zostawiamy ciekawą sprawę, dzięki której w Zabrzu poczuć można się jak we Włoszech. Chodzi mianowicie o udział w zajęciach dla dzieci organizowanych w U3 Bistro. W czasie tych zajęć wyborni kucharze pokazują maluchom jak zrobić pyszną pizzę we włoskim klimacie. Takiej atrakcji nie znajdziesz nigdzie indziej!