Tradycyjne metody czyszczenia rur kanalizacyjnych przynoszą krótkotrwałe efekty. Zakładając optymistyczny scenariusz, iż w ogóle są to metody, bowiem stosowanie preparatów udrażniających, czy przepychaczek przynosi często więcej szkód, niż pożytku. Uciążliwy i niebezpieczny osad ulokowany we wnętrzu rur nie znika, a jego zaniedbanie grozi kosztownymi i groźnymi konsekwencjami. W tej sytuacji warto skorzystać z nowoczesnych metod czyszczenia rur kanalizacyjnych.
Metody skuteczne i wydajne
Wyróżniamy dwie podstawowe i efektywne metody czyszczenia rur kanalizacyjnych. Pierwsza z nich to metoda ciśnieniowa, która doskonale sprawdza się w układzie kanalizacyjnym miejskim. Doskonale sprawdzi się w kwestii układu opiewającego w rury o średniej wielkości i z niewielką liczbą kolan. Druga metoda jest znacznie bardziej precyzyjna – jest to metoda mechaniczna. Doskonale sprawdzi się w przypadku rur o małych średnicach i trudnodostępnych. Stosowana jest w budynkach mieszkalnych oraz komercyjnych. Ze względu na ogromną efektywność oraz precyzję świetnie sprawdzi się w przypadku rur o złym stanie technicznym. Jej możliwości pozwalają usunąć najtrudniejsze zanieczyszczenia takie jak resztki cementu, kleju oraz innych substancji poremontowych, które nie mają prawa znaleźć się we wnętrzu układu kanalizacyjnego. Na czym dokładnie polega mechaniczna metoda czyszczenia rur?
Mechaniczna metoda czyszczenia rur
Metoda ta polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń ze stosownie dobranymi spiralami, głowicami i końcówkami czyszczącymi o różnorodnej średnicy. Ogromna prędkość obrotowa wspomnianych głowic pozwala dokładnie wyczyścić wnętrze rury, ale także usunąć niebezpieczny zator. Głowice są wprowadzone do wnętrza kanalizacji poprzez demontaż WC, bądź rewizję. Specjalne przewody dotrą nawet do najbardziej newralgicznych lokacji we wnętrzach rur. Dzięki tej metodzie czyszczenie rur kanalizacyjnych jest szybsze, skuteczniejsze i bardziej wydajne.