Dlaczego warto kupować meble od producenta?

0
2093
zakup mebli u producenta

Kiedy wyposażamy biuro, domu lub mieszkanie, świeżo po zakupie, remoncie lub po prostu dlatego, że pora odświeżyć wystrój wnętrza, prędzej czy później staniemy przed wyzwaniem, jakim jest wybór mebli, które często są najważniejszymi sprzętami w pomieszczeniu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup ich bezpośrednio u producenta. Co przemawia za tym właśnie rozwiązaniem?

Możliwość zaopatrzenia się w meble tam, gdzie one powstają, jeszcze stosunkowo niedawno wcale nie była taką oczywistością, jaką jest już obecnie. W międzyczasie znacznemu polepszeniu uległa krajowa infrastruktura drogowa, powszechniej dostępne i bardziej konkurencyjne stały się też usługi transportowe, a zwłaszcza kurierskie. – „To wszystko sprawiło, że producentom zaczęło opłacać się rozszerzenie zakresu działalności o sprzedaż detaliczną – mówi przedstawiciel zajmującej się produkcją i sprzedażą mebli firmy Meblant. – A końcowi odbiorcy wyrobów tylko na tym zyskali” – dodaje.

Atrakcyjne ceny

Jedną z kluczowych zalet zakupu mebli bezpośrednio od producenta jest niższa ich cena. Nie doliczana jest do niej bowiem marża dystrybutora, czyli sklepu, ani – jak to się często zdarzało – dodatkowo jeszcze marża pośrednika, czyli hurtowni. Dzięki temu możemy zaopatrzyć się w sprzęty, na których zakup w innych okolicznościach nie moglibyśmy sobie tak łatwo pozwolić. Co więcej, wyposażając kompleksowo np. całe mieszkanie czy biuro, możemy też niekiedy negocjować koszty całości zamówienia, tak by ostatecznie okazały się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Bogatsza oferta

„Kompleksowość” to zresztą słowo klucz dobrze opisujące kolejny atut nabycia mebli u producenta. W sklepach meblarskich zwykle „na stanie” znajdują się artykuły cieszące się największą popularnością. Tymczasem producent zwykle projektuje całą linię pasujących do siebie wyrobów, w jej skład zaś wchodzą czasami również elementy bardziej niszowe – ale być może to właśnie one będą stanowić kropkę nad i w aranżacji naszego wnętrza. Tymczasem zapoznając się ofertą zwykłego dystrybutora, możemy nawet nie dowiedzieć się o ich istnieniu, a tym samym zostać zmuszeni do pójścia na zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny kompromis.

Bezpieczeństwo i jakość

Zakup mebli u producenta to nie tylko szansa na skompletowanie całości wyposażenia w jednym miejscu (co oznacza zatem oszczędność i pieniędzy, i jakże cennego czasu), ale też minimalizacja ryzyka uszkodzenia mebli w transporcie. Pokonują one bowiem tylko drogę od miejsca ich wytworzenia do nas, podczas gdy w innej sytuacji musiałyby zostać wcześniej przetransportowane do sklepu, a dodatkowo często najpierw do hurtowni i dopiero stamtąd do sklepu. Każda taka trasa stwarza z kolei okazję do powstania różnego rodzaju wypaczeń, obtłuczeń czy zarysowań. W razie zaś gdyby mimo należytego zabezpieczenia sprzętów dało się zaobserwować w ich przypadku ewentualne niedoskonałości, łatwiej będzie też rozmawiać o nich z producentem, biorącym za wyrób mebli pełną odpowiedzialność, niż z pośrednikiem, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim sprzedaż towaru z zyskiem.