Jak dopasować prezent do charakteru mężczyzny?

0
1420

Kiedy kupujemy prezent oczyma wyobraźni widzimy pozytywne zaskoczenie i radość z niego. Nie jest to jednak proste zadanie, szczególnie gdy wykorzystaliśmy już kilkadziesiąt pomysłów na prezent, bądź słabo znamy naszego solenizanta. Możemy jednak kupić prezent dla mężczyzny, znając jego charakter bądź usposobienie.

Prezent dla „maczo”

Mężczyzna, którego chcesz obdarować jest twardzielem, nie pokazuje swoich słabości oraz jest skryty w sobie? Zapewne masz do czynienia z typem faceta, dla którego najlepszym prezentem będą typowo męskie rzeczy, takie jak skórzane portfele czy paski do spodni, vouchery na przejazdy szybkimi samochodami czy gadżety do ich własnego auta. Cenią sobie oni jakość wykonania prezentów, więc nic „kiczowatego” nie wchodzi w grę. Jeżeli lubią przydatne gadżety, to świetnym prezentem będzie scyzoryk z dużą ilością funkcji czy piersiówka.

Prezent dla wiecznego dowcipnisia

Oczywiście musi być śmieszny. Taki mężczyzna słynie z tego, że kawałami sypie jak z rękawa, a jego prezenty dla innych osób robią furorę. Też koniecznie musisz mu ofiarować coś, co spowoduje uśmiech na jego twarzy. Takie osoby zazwyczaj mają ogromny dystans do siebie, więc z prezentem można poszaleć. Może on otrzymać statuetkę Oscara za największego suchara świata czy dyplom nadwornego błazna. Takie osoby słyną z tego, że nie obrażą się na prezent a nawet ucieszą, że ich cięty dowcip jest doceniony.

Prezent dla głodnego wrażeń

Prezenty dla mężczyzn, którzy kochają mocne wrażenia, to najczęściej bilety na jakieś wydarzenia związane z ekstremalnymi przeżyciami, takimi jak skoki na motocyklach czy podniebne akrobacje. Można im również zafundować pobyt w domu strachów, skoki na spadochronie czy też bungee. Na pewno będą bardzo ucieszeni z prezentu, który będą mogli zapamiętać do końca życia. Dobrze jest wybrać się na taki event czy realizację takiego prezentu i porobić pamiątkowe zdjęcia czy też nakręcić film.

Prezent dla eleganta

Jeżeli widzisz, że facet, którego chcesz obdarować, na co dzień ma nienaganny styl i lubi dobrze skrojone ubrania, to nie ma nic lepszego niż prezent, który dopełni jego upodobania. Mogą to być eleganckie spinki do mankietów, nowy krawat w modnym kolorze, neseser czy wizytownik. Jeżeli posiada poczucie humoru i bawi się modą, to dobrym prezentem będą kolorowe skarpetki do garnituru. Prezenty dla mężczyzn-elegantów mają bardzo szerokie zastosowanie.

Prezent dla romantyka

Romantycy to taki typ mężczyzn, którzy docenią z pewnością prezenty wykonane ręcznie, specjalnie z myślą o nich. Nie wstydzą się oni swoich uczuć, więc kubek z nadrukiem ukochanej czy ulubionej paczki przyjaciół na pewno będzie doceniony. Sprawdzą się również wszystkie pamiątki z grawerami – będą stanowiły wartość sentymentalną.

Trudniej jest kupić prezent dla mężczyzny niż dla kobiety, ponieważ panie posiadają grupę upominków tzw. bezpiecznych – czyli takich, które przydadzą się zawsze i wszędzie. Z panami jest zazwyczaj trochę trudniejsza sprawa, jednak dzięki ich sposobowi życia czy charakterowi możemy odgadnąć, jaki prezent będzie odpowiedni dla romantyka, dowcipnisia czy eleganta.