Ebooki zyskują na popularności

0
436

Powszechnie uważa się, że czytelnictwo w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Owszem, procent czytających Polaków może nie jest zbyt duży niemniej jednak istnieje sporo grono osób, które bez dobrej książki nie wyobrażają sobie spędzania wolnego czasu.

Stali bywalcy księgarni zostawiają tam sporą część swojego miesięcznego wynagrodzenia. Są ludzie, którzy po kilka książek czytają w ciągu jednego dnia, to się nazywa prawdziwa pasja. Polskie wydawnictwa oraz księgarnie wyposażone są na bardzo wysokim poziomie, mamy swobodny dostęp zarówno do rodzimych lektur jak i do światowych publikacji. Niektóre przekłady sprzedają się nawet w milionowych egzemplarzach a to świadczy tylko i wyłącznie o sporym zainteresowaniu czytelnictwem. Niemniej jednak nasze współczesne czasy obligują nas do korzystania z coraz to nowszych technologii.

I tak na przykład na chwilę obecną czytelnicy zamiast wybierać tradycyjne wydania książek bardziej gustują w ebookach. Elektroniczna wersja niczym się nie różni od papierowego wydania, treść jest taka sama za to cena jest całkiem inna. Ebooki sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach, często ta sama książka tyle, że w wydaniu elektronicznym jest tańsza nawet do czterdziestu procent. Jeżeli podczas zakupów wybierzemy systemy płatności online to możemy liczyć na natychmiastową i darmową wysyłkę.

Zaletą takich ebooków jest także fakt umożliwiający ich czytanie i przechowywanie niemalże w każdym miejscu. Teraz nie musimy już mieć specjalnych czytników. Wystarczy posiadać komputer, tablet czy nowoczesny telefon.