Ile kosztuje montaż LPG?

0
438

Przed zakupem i montażem instalacji gazowej każdy zastanawia się nad tym jak przedstawiać może się koszt takiej inwestycji. Dziś pragniemy przedstawić Wam przykładowe ceny montażu LPG. Liczymy na to, że dzięki temu zrozumiesz co wpływa na wysokość kosztu związanego z montażem LPG i wydedukujesz ile kosztować może montaż gazu w Twoim samochodzie!

Cena montażu LPG zależy od samochodu

Koszt montażu LPG zależny jest od typu samochodu, w którym zainstalowana ma być instalacja LPG. Inaczej kształtuje się koszt włożenia gazu do samochodu gaźnikowego, inaczej do auta z jednopunktowym wtryskiem paliwa, a jeszcze inaczej do samochodu z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Jak łatwo się domyślić wspomniane przed chwilą typy samochodów posortowaliśmy w tyn sposób, aby każdy kolejny wiązał się z wyższym kosztem montażu LPG. Zaraz dowiesz się na ten temat nieco więcej.

Koszt montażu LPG w samochodzie gaźnikowym

Najtaniej jest zainstalować gaz w samochodzie gaźnikowym. Wiąże się to kosztem na poziomie od 1400 do 1600zł, w zależności jak bardzo postara się poszukać tańszej oferty. Zawsze można z resztą potargować się, nawet jeśli w ofercie instalatora cena jest wyższa ;-).

Cena LPG przy jednopunktowych wtryskach paliwa

Nieco drożej wychodzi montaż LPG w samochodach z jednopunktowym wtryskiem paliwa. W tym przypadku trzeba się liczyć z kosztem w wysokości około 1600 – 1800zł.

Przy wielopunktowym wtrysku paliwa

Zauważalną różnicę poczujemy dopiero wówczas, gdy chcemy zainstalować gaz w samochodzie z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Tutaj w zależności od ilości cylindrów koszt montażu LPG wynosić może 1900zł (3, 4 cylindry) lub też nawet 2600zł (5, 6 cylindrów). Instalacje do tego typu samochodów są już bardziej skomplikowane, przez co rośnie ich cena.

Cennik montażu gazu sekwencyjnego

Jeszcze droższy jest montaż gazu sekwencyjnego. Ale to przez to, że jest najlepszy. Tutaj w zależności od modelu samochodu koszt wynieść może od 2700 zł do nawet 5500zł. W tej chwili samochody są tak bardzo zróżnicowane, że trudno określić jedną, stałą cenę montażu LPG. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę montażu gazu do Twojego auta, to zachęcamy, abyś zadzwonił do firmy montującej gaz w Twoim mieście i zapytał o Twoje konkretne auto. Wtedy na pewno usłyszysz rzetelną wycenę :-).