IV generacja samochodów

0
225

IV generacja aut pochodzi z Anglii

Angielska VI generacja, w wersji pięciodrzwiowej, cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Przypadek pojazdu wygląda inaczej. Producent zmuszony był powrócić do pierwotnych rozwiązań i model najnowszej generacji powstaje ponownie w Chinach.

Czy fakt pochodzenia z Wielkiej Brytanii sportowego auta mógł wpłynąć na jakość jego wykonania? Biorąc pod uwagę wypowiedzi mechaników, użytkowników oraz dość dużym zainteresowaniem dotyczącym używanych aut – pewnie nie. Należy przyznać, że samochód posiada słabe strony, jednak bardzo duża większość pojazdów jest nadal w świetnym stanie. Jakość karoserii wozu wypada ocenić pozytywnie.

Gorsza sytuacja jest z dostępnością części karoserii. To wynika akurat z angielskiego rodowodu. Modele innego pojazdu wytwarzane w Japonii mają bowiem wiele zamienników i falsyfikatów. W przypadku modeli brytyjskich dokupienie czegokolwiek jest praktycznie niemożliwe. Sytuacja ta jest znana właścicielom pięciodrzwiową wersję sportowego samochodu generacji VI, stoją bowiem przed tym samym problemem.