Jak i gdzie kupować ubrania dla dzieci?

0
419
Jak i gdzie kupować ubrania dla dzieci?

Ubrania dziecięce to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki. Ich wybór może być jednak nie lada wyzwaniem. Dowiedz się, jakie ubrania kupować dzieciom, by czuły się bezpieczne i komfortowo.

Na co zwracać uwagę wybierając ubrania? 

Bardzo wiele młodych mam przedkłada wygląd nad komfort swojego dziecka. Markowe ubrania, najnowsze kolekcje i przepiękne stylizacje to nie do końca dobre rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej skupić się na elementach garderoby, które wykonane są przede wszystkim z wysokiej jakości materiałów, nie podrażniają delikatnej skóry dziecka i nie krępują jego ruchów. 

Materiał 

Materiał to absolutnie najważniejsza rzecz, na jaką należy zwracać uwagę kompletując garderobę dla małego dziecka. Szczególnie należy skupić się na tzw. bieliźnie , czyli ubrankach, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. 

Bielizna dla niemowlaka 

Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna i wrażliwa na różnego rodzaju czynniki. Bardzo ważne zatem, by materiały, które mają z nią bezpośredni kontakt były naturalne. Jedną z najczęściej polecanych tkanin jest bawełna. Zapewnia dziecku odpowiednią temperaturę ciała – jest przewiewna i pozwala skórze swobodnie oddychać. Miękka w dotyku otula maluszka i nie naraża go na bolesne podrażnienia czy też reakcje alergiczne. 

Fason ubrań 

W następnej kolejności uwagę należy zwrócić na fason ubrań. Pomimo tego, że te oryginalne kuszą najbardziej, zdecydowanie lepiej skupić się na wygodzie – zarówno swojej, jak i dziecka. Noworodkom i niemowlętom najlepiej kupować ubrania kopertowe bądź zapinane na całej długości nogawki. Znacznie przyspieszą one proces przebierania się, a także zapewnią dziecku wysoką jakość komfortu. Dobrze jest unikać także różnego rodzaju ściągaczy, troczków i guzików. Mogą nie tylko wywoływać dyskomfort, ale i stanowić niebezpieczeństwo.

W przypadku starszych dzieci można pozwolić sobie już na zdecydowanie więcej – delikatne elementy dekoracyjne, ozdobne guziki czy nietypowe fasony. W dalszym ciągu jednak należy zadbać przede wszystkim o wygodę i wybierać luźne kroje. Ubrania dla dzieci nie mogą krępować ruchów dziecka. Powinny zapewniać idealne warunki zarówno do odpoczynku, jak i beztroskiej zabawy. 

Rozmiar ubrań 

Na wygodę ubrań dziecięcych wpływ ma także ich rozmiar. Przy wyborze warto kierować się nie tylko informacjami podanymi na metce, ale przede wszystkim wzrostem i wagą dziecka. Należy mieć również na uwadze, że dzieci bardzo szybko rosną, dlatego decydując się na zakup ubrań z myślą o ich założeniu np. za miesiąc, lepiej wybierać te o rozmiar większe. 

Gdzie kupować ubrania dla dzieci?

Ubrania dla dzieci najlepiej kupować ze sprawdzonych źródeł, które produkują odzież dziecięcą z wysokiej jakości materiałów pozbawionych toksycznych barwników. Dobrze, by produkty posiadały niezbędne atesty i certyfikaty, np. OEKO-TEX Standard 100. Ze względu na zagrożenia dla środowiska, płynące z nadmiernej produkcji ubrań, dobrze jest podejmować przemyślane decyzje zakupowe, a także wybierać lokalne marki, zmniejszając tym samym ślad węglowy. Jedną z marek, której nie jest obojętna przyszłość naszej planety, jest Duende. Polska marka oferuje wyjątkowe ubrania dla dzieci, które utrzymane są w stylistyce retro. Ponadto są wielosezonowe i uniwersalne. Produkowane z najwyższej jakości bawełny są w stanie służyć dzieciom przez wiele lat!