Jak moskitiery pomagają walczyć z insektami i pyłkami

0
3046
Jak moskitiery pomagają walczyć z insektami i pyłkami

O zaletach moskitier wiadomo nie od dziś. Od lat stanowią skuteczny i wygodny sposób na ochronę domu przed niechcianymi gośćmi. Mimo że, stosuje się je głównie w walce z komarami czy muszkami, warto pamiętać, że moskitiery to także nieoceniona pomoc w zabezpieczeniu domu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia lub pyłki. Moskitiera to proste narzędzie gwarantujące komfort wypoczynku w wiosenne i letnie dni – także dla alergików.

Dlaczego moskitiery są tak skuteczne?

Wielu osobom moskitiera kojarzy się głównie z siatką zamontowanej w oknie lub drzwiach, która tworzy barierę ochroną pomieszczenia. Zasadniczo sam mechanizm i konstrukcja moskitier nie uległa znacznej modyfikacji, jednakże obecnie moskitiery wykonuje się głównie z włókna szklanego, pokrytego powłoką PCV. W ten sposób otrzymuje się produkt trwały i skuteczny produkt w postaci lekkiej i cienkiej siateczki o niewielkich przekroju oczek. Dzięki temu moskitiera przepuszcza powietrze oraz światła, jednocześnie zatrzymując insekty, pyłki oraz mniejsze zanieczyszczenia.

Który model wybrać?

Moskitiery zostały stworzone do podnoszenia komfortu czasu spędzanego w domu. Stale poszukuje się alternatywnych rozwiązań, które usprawnią ich codzienne użytkowanie. Dla tych, którzy nie chcą montować moskitiery na stałe i cenią sobie swobodny demontaż, zaleca się zakup gotowych moskitier ramkowych oraz takich przyczepianych na magnes lub rzepy. Oprócz tego do wyboru pozostają moskitiery przesuwne, do okien dachowych, zwijane w pionie lub poziomie, rozszczepiane, a także zintegrowane z roletą. Oczywiście najprostszym przykładem jest siatka przyklejona bezpośrednio do ramy okiennej lub ościeżnicy drzwi za pomocą kleju i taśmy. Taki model spełnia swoją rolę i chroni domowników przed komarami, muszkami oraz pyłkami. Mimo wszystko, warto rozejrzeć się za dodatkowymi rozwiązaniami. Przecież profesjonalna moskitiera to element wnętrza, który zagości w nim na wiele lat, dlatego powinien zostać odpowiednio dopasowany i wkomponowany w całość.

Moskitiera na miarę potrzeb

Moskitiery (polecamy te ze sklepu http://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/moskitiery) do jedna z najbardziej powszechnych technik walki z komarami czy pyłkami. Pasują do większości standardowych okien i drzwi balkonowych, ponadto istnieje możliwość dopasowywania ich do konkretnych wymiarów. Obecnie oferta dostępnych na rynku moskitier stale się powiększa, dlatego wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Z punktu widzenia estetyki, moskitiery dostępne są kilku wariantach kolorystycznych, jednak wysoka jakość struktury z bardzo drobnymi oczkami zapewnia prawie całkowity efekt transparentności. Przede wszystkim jednak moskitiera musi być dobrana do pomieszczenia i jego funkcji. Inwestycja w kompleksowe wyposażenie domu w moskitiery to decyzja , która gwarantuje komfort wypoczynku dla całej rodziny na długie lata. Warto więc zaopatrzyć się w nią w kilku lub wszystkich pomieszczeniach. Sprawę ułatwia fakt, że montaż większości rolet to zadanie do samodzielnego wykonania w wolnej chwili, bez potrzeby specjalistycznych narzędzi. Nagrodą za poświęcony czas jest spokój domowników i bezpieczeństwo alergików.

Skuteczność moskitier w walce z pyłkami i alergenami została potwierdzona badaniami. Z kolei o korzyściach płynących z posiadania moskitiery w ciepłe letnie wieczory przy włączonym świetle nie trzeba nikogo przekonywać. Z tego powodu moskitiery to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi zabezpieczenia domu, w które zawsze warto się zaopatrzyć.