Trafiony prezent na 18 urodziny

0
2586

Pełnoletność – jej osiągniecie jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jak więc dobrać prezent na to ważne wydarzenie w życiu naszych bliskich czy znajomych? Czy są jakieś uniwersalne podarunki, które możemy wręczyć solenizantowi? Oczywiste jest, że w dniu urodzin wypada wręczyć prezent. Szkoda, że równie oczywisty nie jest jego wybór.

To właśnie osiemnaste urodziny są przepustką do dorosłego życia niezależnie od naszej wiedzy, wyglądu czy zachowania. Rok w rok świętujemy rocznicę naszego przyjścia na świat jednak ta, po której stajemy się w świetle prawa osobą pełnoletnią jest swoistym „kamieniem milowym” w naszym życiu. Oczywiście nie ma sprawdzonego prezentu ani na dzień matki czy ojca, a co dopiero na osiemnaste urodziny.

Czasy komunistycznych rajstop i goździków mamy za sobą. Obecnie każdy z nas widzi się bardziej jako jednostkę niż cześć grupy. To co dla znajomego będzie fantastycznym prezentem dla nas będzie rozczarowaniem. Dlatego wybór podarunku powinniśmy zaplanować. Mimo, że w dzisiejszym czasie nieustannie pędzimy, brakuje nam czasu, to jeżeli chcemy zwiększyć szanse trafności naszego prezentu musimy zrobić pewnego rodzaju „zwiad”. Źródłem sukcesu i radości na twarzy solenizanta jest rozpoznanie jego gustu, upodobań czy sytuacji w jakiej się znajduję obecnie. Kibicowi warszawskiej Legii nie wręczymy szalika Lecha Poznań, a fanowi jazzu płyty hip-hopowej. Wydaje się to oczywiste do czasu, gdy dowiadujemy się, że powstają już portale internetowe, na których można licytować niechciane prezenty. Wśród osiemnastolatków panuje niezmiennie moda na prezenty humorystyczne, które często zahaczają o elementy erotyki. Są to jednak tylko utarte schematy. Wybór takiego prezentu nie wymaga wysiłku oraz ma małe szanse na sukces. Kogo ucieszy 10 z kolei podobny prezent?

Jednak czy nie warto wybić się z tłumu? Wręczyć bliskiemu jakiś wyjątkowy prezent na 18, który wzbudzi w nim emocje i pozostanie w jego pamięci na lata. Nie ma recepty na w pełni trafione prezenty. Jestem świadomy, że tryb życia człowieka XXI wieku to nieustany pośpiech. Praca, szkoła, dom, dzieci czy zajęcia dodatkowe czasami wykluczają stworzenie prezentu własnoręcznie. Z pomocą może przyjść internet. Może on się stać studnią, z której będziemy wyciągać wiadro z inspiracją na trafiony prezent dla kolejnego pełnoletniego.