Jak zaaranżować oświetlenie na skośnym suficie w łazience?

0
501
Jak zaaranżować oświetlenie na skośnym suficie w łazience?

Łazienka często usytuowana jest na poddaszu, gdzie występują spore skosy. Osoby, które posiadają tego typu pomieszczenia, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że optymalne zaaranżowanie wnętrza zazwyczaj nie należy do łatwych. Każdy poszczególny element, który znajdzie się w łazience ze skosami, powinien być dokładnie przemyślany. Jedną z kwestii, która z pewnością wzbudza wiele emocji, jest ta związana z optymalnym sufitowym oświetleniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Skośny sufit w łazience – jakie oświetlenie wybrać?

Chcemy nadmienić na samym początku, że niestety nie każdy rodzaj oświetlenia będzie prezentował się dobrze w łazience ze skosami. Wiele zależy oczywiście od zamysłu aranżacyjnego oraz od tego jaka strefa ma zostać oświetlona. Optymalne oświetlenie miejsca, w którym nie ma dostępu do światła naturalnego jest niezmiernie istotne. W innym przypadku nie jest możliwe precyzyjne wykonanie makijażu czy innych czynności higieniczno-pielęgnacyjnych.

Warto wspomnieć także o tym, że niedopuszczalne jest stosowanie tylko jednego źródła światła, nawet w małych łazienkach. Jest ono po prostu niewystarczające. Strefa umywalki, w tym lustro powinno być dodatkowo doświetlone. Dobrze także umieścić lampy/kinkiety/punkty świetlne w pobliżu strefy prysznica czy wanny. Ma to wpływ nie tylko na estetykę łazienki, ale i na komfort jej użytkowania.

Wiele osób aranżując tego typu pomieszczenia, chce “zgubić” skosy sufitowe, stosując np. lampy wiszące, długie. Zastosowanie ich rzeczywiście ma wpływ na uzyskanie ciekawego efektu. Tego typu lampy idealnie nadają się do łazienek utrzymanych w stylistyce loft.

Jak zaaranżować oświetlenie na skośnym suficie w łazience?

Jaki rodzaj oświetlenia do łazienki ze skosami?

Tak naprawdę wiele zależy od gustu domowników, od wielkości łazienki. W jednym pomieszczeniu znajdować się mogą różne rodzaje oświetlenia (lampy, kinkiety, punkty świetlne) wielu producentów posiada w ofercie specjalne serie, które korespondują z sobą pod kątem designu, kolorystyki czy innych cech.

Oświetlenie na skośnym suficie to zazwyczaj jednak punkty świetlne. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, a także przystępne cenowo. Oczywiście to, czy pomieszczenie będzie funkcjonalne, zależy w dużej mierze od ilości tych punktów. W ostatnich sezonach coraz większym zainteresowaniem cieszą się specjalne taśmy LED, które potrafią ciekawie podkreślić daną strefę czy element wyposażenia. Decydując się na zakup lamp/kinkietów czy punktów świetlnych warto sprawdzić, czy dany model sprawdzi się w łazience, czy jest odporny na działanie wilgoci czy wahania temperatury.

Niektóre osoby, które posiadają łazienki ze skosami, mają to szczęście, że w tym pomieszczeniu znajduje się źródło naturalnego światła czyli np. okno. W takim przypadku nie jest niezbędne mocne doświetlenie wnętrza w ciągu dnia. I tym samym może znajdować się tam mniej punktów świetlnych. Okno w łazience daje duże możliwości aranżacyjne, co warto jest wykorzystać.