Jaką pomoc niesie stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce?

0
2546
Jaką pomoc niesie stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce?

Wielu ludziom okres dziecięcy kojarzy się z beztroską, domowym ciepłem i zabawą. Niestety nie wszystkie dzieci mają szczęście wychowywać się w takich warunkach. Bieda, bezrobocie i różne wypadki życiowe wpływają nie tylko na dorosłych, ale też ich podopiecznych. Dzieci dotknięte problemem opuszczenia lub osierocenia często tracą nadzieję na szczęście. Jednak można to zmienić i pomóc im, by popatrzyły na świat jeszcze raz i zamiast zła czy samotności widziały miłość, wsparcie i zrozumienie.

Wszyscy ludzie zasługują na odpowiednie, bezpieczne warunki życia bez względu na wiek. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jako część międzynarodowej organizacji pomagającej dzieciom od czasów II wojny światowej ma na celu zapewnienie rodzinnego środowiska rozwoju tym, których dotknęło życie pomimo młodego wieku.

Pomoc w Polsce i za granicą

Na terenie naszego kraju działają cztery wioski SOS:

  • w Biłgoraju
  • w Siedlcach
  • w Kraśniku
  • w Karlinie

Celem ich istnienia jest zapewnienie bezpieczeństwa, szacunku i miłości dzieciom osamotnionym, najczęściej wychowują się tu liczne rodzeństwa. Oprócz tego stowarzyszenie prowadzi programy dla młodzieży, poprzez które chce przygotować młodych ludzi do dorosłości. W przypadkach odebrania dziecka w trybie interwencyjnym organizacja SOS Wioski Dziecięce oferuje Rodzinne Domy Czasowego Pobytu, które powstały z myślą o zapewnieniu spokoju i bezpieczeństwa do czasu podjęcia decyzji w sprawie dalszych losów ich mieszkańców.

SOS Wioski Dziecięce od kilku lat prowadzą swoją działalność na terenie Kamerunu. Dzieci muszą się tam zmierzyć z problemem chronicznego głodu, braku dostępu do edukacji oraz opieki medycznej. Celem organizacji jest przywrócenie odpowiednich warunków do życia dzieci.

Jak można pomóc?

Zainteresowani pomocą najmłodszym mogą przekazać darowiznę na konto SOS Wioski Dziecięce. Jest ona jednorazowa lub wpłacana regularnie, zależnie od woli darczyńcy. Organizacja oferuje możliwość udzielenia wsparcia w formie wolontariatu, którego warunki zostaną przedstawione kandydatowi w porozumieniu o współpracy. Istnieje również opcja przekazania 1% podatku na rzecz pomocy dzieciom. Dokładną instrukcję oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej stowarzyszenia www.wioskisos.org.