Jaki wybrać samochód?

0
357

Wybór samochodu jest istotny, bo wybieramy na wiele lat.

Warto zaznaczyć, że nie jest to typowy tekst, który ma spełniać rolę poradnika, a przedmiotem porad będzie kwestia kupna samochodu. Takich poradnikowych artykułów jest zapewne bardzo wiele. W tym tekście chodzi jedynie o zwrócenie naszej uwagi na pewien konkretny aspekt dotyczący tejże właśnie kwestii zaopatrzenia się w pojazd mechaniczny.

A chodzi mianowicie o to, jaki samochód pasuje do naszego wzrostu. Czy bowiem nie byłoby nieco nie na miejscu, gdyby samochód terenowy wielkością przypominający półciężarówkę prowadziła osoba mają przysłowiowy metr pięćdziesiąt w kapeluszu? Oczywiście można się obruszyć na takie stawianie sprawy i również w tym zapewne byłoby sporo racji, ale czy naprawdę nie uważamy, że jest w takiej sytuacji jednak pewien dysonans, dysharmonia?

Bardzo podobna sytuacja jest, gdy za kierownicą samochodu pokroju starego i dobrego „malucha” zasiądzie osoba o wzroście koszykarza – również wygląda to dość śmiesznie, nieprawdaż? Może warto zwrócić uwagę na naszą posturę w odniesieniu do zakupywanego auta?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPłyn do spryskiwaczy
Następny artykułKolor samochodu