Jazda po torze wyścigowym w prezencie

0
1358

Wiele osób, a zwłaszcza mężczyzn, bardzo mocno interesuje się motoryzacją. Zainteresowania rośnie tym szybciej, im myślimy o szybszym samochodzie. Z tego też względu przygotowując dla kogoś prezent można pomyśleć o tym, aby kupić voucher uprawniający do jazdy po torze wyścigowym. Dziś właśnie chcemy napisać Wam kilka słów w temacie tego zagadnienia, dzięki temu dowiecie się na czym polega jazda po torze, kto może Ci ją zorganizować oraz jak wiele może to kosztować. Zachęcamy zatem do lektury.

Pamiętaj jednak, że nie musisz jeździć tylko po torze!

Zanim przejdziemy do opisywania tego typu przejażdżek chcemy zaznaczyć, iż mają one swoje wady. Trwają bardzo krótko bo zaledwie kilka minut i praktycznie nie ma tu czasu na to, aby dobrze zapoznać się z samochodem. Inaczej wygląda w przypadku przejażdżek tego typu samochodami po mieście, gdzie pojeździć można już nieco dłużej, bo aż 15, 30 lub 60 minut! Jeśli jesteś zainteresowany czymś takim to zajrzyj na www.jazdamarzen.pl!

Jak wygląda jazda po torze wyścigowym?

Jazda po torze wyścigowym w prezenciePewnie podejrzewasz, że decydując się na sprawienie komuś prezentu w postaci jazdy po torze dasz mu możliwość samodzielnej jazdy po torze, bez żadnych ograniczeń, bez żadnych przeszkód i innych osób, które będą za nim czekać w kolejce. Oczywiście, możliwość taka istnieje, jednak wiąże się z przymusem indywidualnego – prywatnego, wynajęcia tory wyścigowego. To zas wiąze się z ogromnym kosztem, ponieważ właściciele torów nie udostępniają ich za darmo. Dodatkowo, aby wszystko to miało sens, to musiałbyś mieć jeszcze jakiś fajny samochód wyścigowy, który mógłby na takim torze poszaleć. Jeśli nie jesteś jego właścicielem, to jego wynajem będzie dla Ciebie dodatkowym kosztem. Na szczęściej na dzień dzisiejszy powstały firmy, które proces ten znacznie upraszczają.

Firmy te zajmują się przygotowaniem imprez, w których udział biorą dziesiątki osób zainteresowane jazdą po tore wyścigowym sportowymi samochodami. Otrzymują one okazję do przejazdu kilku okrążeń po wybranym torze wybranym samochodem. W czasie jazdy siedzą one za kierownicą pojazdu, natomiast na fotelu pasażera siedzi pilot – doświadczony kierowca, który Klienta kontroluje i dba o to, aby nie stwarzał on niebezpieczeństwa dla siebie lub swojego otoczenia.

Kto organizuje przejażdżki po torze?

Na polskim rynku na dzień dzisiejszy istnieje przynajmniej kilka firm, które zajmują się organizacją eventów motoryzacyjnych, które odbywają się na torach wyścigowym. Wśród firm tych wymienić należy między innymi Autoprezent.pl, motoprezent.pl czy też devil-cars.pl. Każda z wspomnianych firm działa na podobnych zasadach oferując jednak swoim Klientom przejażdżki różnymi samochodami.

W samej europie jest o wiele więcej firm działających na podobnej zasadzie, jednak o nich pisać nie będziemy z uwagi na to, że dotrzeć chcemy do Polaków. Jeśli jednak mielibyśmy Ci podpowiedzieć, to chcąc szukać zagranicznych firm organizujących jazdy po torach wyścigowych powinieneś spojrzeć w kierunku południowych: do Czechów i Słowaków 🙂

Ile kosztuje jazda po torze?

To pytanie bardzo trudne, ponieważ w całości zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań. Jeśli będziesz chciał kupić komuś w prezencie przejażdżkę po torze to musisz liczyć się z kwotami od około 120 zł do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego jak wiele okrążeń i jak dużą ilością samochodów pojeździć będzie miała osoba, której zechcesz wręczyć wymarzony prezent. Tak czy inaczej kwoty, o jakich mowa z pewnością są o wiele niższe, niż indywidualny wynajem toru, który wiąże się z większą ilością formalności, a korzystając portali, o jakich wcześniej wspomnieliśmy zostawiamy to wszystko na głowie organizatora.