Jedenaście minut Paulo Coelho

0
512

Jedenaście minut to przesączona erotyzmem powieść.

Książka zatytułowana Jedenaście minut to pozycja wydana w Polsce kilka lat temu. Tuż po wydaniu wzbudziła wiele kontrowersji wśród czytelników i krytyków literackich ze względu na tematykę. Bohaterką książki Paulo Coelho jest dziewczyna-Maria. Maria została bardzo zraniona przez mężczyznę. Te wydarzenia tak wpłynęły na jej życie, że uświadomiła sobie, że prawdziwa miłość tak naprawdę nie istnieje, że na pewno ona jej nie znajdzie i nie doświadczy. Miłość to dla niej tylko źródło bólu i cierpienia.

Wyjeżdża do Europy. Zwalniana z kilku miejsc pracy, nie chce wracać do rodzinnej Brazylii. Postanawia zostać i poszukać pracy w innym zawodzie. Jej wybór pada na prostytucję. Wszystkich swoich klientów traktuje bardzo przedmiotowo, po doświadczeniach z przeszłości. Uczucia Marii zostają wystawione na wielką próbę, kiedy to przychodzi do niej przystojny malarz. Bohaterka wbrew swoim wcześniejszych przekonaniom, powoli zakochuje się w artyście malarzu.

Staję przed ciężkim wyborem: pozostać przy dotychczasowej pracy lub wybrać miłość i związać się z mężczyzną, którego kocha.