Książki debiutowe szachowe

0
369

Każdy szachista który chce żeby jego gra przypominała partie arcymistrzów musi poznać podstawowe debiuty(rozpoczęcia) partii szachowych.

Gra w szachy to nie tylko znajdowanie najsilniejszych ruchów w super skomplikowanych pozycjach. Najpierw należy do nich dojść. Rozpoczynając partię szachową powinniśmy się zdać na ekspertów w tym temacie i wybierać ścieżki dobrze znane i sprawdzone. Wiele debiutów szachowych jest rozpracowanych do kilkunastu posunięć w głąb i ciężko znaleźć coś odkrywczego samemu. W zawodowym świecie szachów

Nowinki debiutowe pojawiają się najwcześniej w okolicach 10 – 15 posunięcia, wszystko wcześniej to znakomite przygotowanie przed partią. Żeby pokonać przeciwnika musisz prześledzić jego wcześniejsze partię i spróbować go zaskoczyć lub trafić w jego słaby punkt. Ksiązki debiutowe pozwalają zgłębić interesujące nas zagadnienie. Partie arcymistrzów wraz z obszernym komentarzem tworzą wspaniałe monografie debiutowe.

Takie podręcznik szachowe powinny znaleźć się na półce w każdym sklepie szachowym. Literatura szachowa pełna jest doskonałych opracować debiutów szachowych. Grając w szachy nie sposób pominąć tej części gry chcąc osiągnąć sukcesy. Książki szachowe w tradycyjnej formie nigdy nie zostaną wyparte przez komputerowe bazy danych. Samodzielna praca nad szachownica i książką to klucz do sukcesu.